• کدخبر: 20499
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۳۸ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۹
  • چاپ خبــر
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان خبر داد:

تحویل ۱۰۰ دستگاه ماهواره در طرح تعویض ماهواره با دستگاه دیجیتال در شهرستان

تاکنون حدود صد دستگاه ماهواره با تمام وسایل و کاملا خودجوش توسط مردم به این ناحیه تحویل داده شده و دستگاه دیجیتال اهدا گردیده است.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان تیران و کرون “سفیر تیران و کرون ” سرهنگ سید اسماعیل میری در گفتگویی با خبرنگار پایگاه خبری شهرستان بیکاری و میل به غرایز جنسی را عاملی مهم در گرایش مردم به ماهواره دانست و تصریح کرد: بسیاری از شبکه های ماهواره ای در پی ترویج بی بند و باری در میان مردم هستند و با پخش برنامه های مبتذل برخی از جوانان را به سوی خود جذب می کنند.

وی با اشاره به شبکه های متعدد ماهواره در موضوعات مختلف بیان داشت: فرد بیکار برای پر کردن اوقات فراغت خود از این برنامه ها استفاده می کند که همین تنوع زیاد شبکه های ماهواره ای باعث شده است که ما برای جلوگیزی از آسیب های آن،  فعالیت هایی را داشته باشیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ماهواره را به عنوان یک آسیب در کشور نام برد و گفت: شبکه های ماهواره ای نظام اسلامی ما را به چالش می کشند و بر اختلافات فومی و قبیله ای دامن می زنند که تا وقتی که ارزش های انقلاب را تغییر دهند به کار خود ادامه خواهند داد.

این مقام نظامی بیان نمود: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی استفاده از ماهواره جرم محسوب می شود و خیلی راحت می توان آنها را جمع آوری کرد ولی این کار اثر چندانی ندارد چرا که اگر فردی انگیزه استفاده از ماهواره را داشته باشد  تهیه دوباره  آن بسیار آسان است.

وی در تشریح برنامه های ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پیرامون فرهنگ سازی عدم استفاده مردم از ماهواره تصریح کرد: نشست های بصیرتی مختلفی با موضوع ماهواره و اثرات مخرب آن در مساجد، حسینیه ها، پایگاه ها، ادارت، هیئات مذهبی و مدارس برگزار گردیده و تا کنون ۶۰ هزار جلد نشریه در دو شماره چاپ و در بین خانواده ها توزیع شده است.

سرهنگ میری اجرای طرح تعویض رایگان دستگاه های ماهواره با دستگاه گیرنده دیجیتال را از مهم ترین فعالیت های سپاه شهرستان در این زمینه دانست و اذعان داشت: تاکنون حدود صد دستگاه ماهواره با تمام وسایل و  کاملا خودجوش توسط مردم به این ناحیه تحویل داده شده و دستگاه دیجیتال اهدا گردیده است.

وی افزود: خانواده هایی که تمایل به تحویل خودجوش دستگاه ماهواره خود در قبال دریافت دستگاه دیجیتال را داشته باشند بدون دریافت هیچ مشخصاتی این کار انجام خواهد شد.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار