• کدخبر: 21359
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۱ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۵
  • چاپ خبــر
رئیس بنیاد شهید شهرستان خبر داد:

پنجم اسفند روز حماسه و ایثار تیران و کرون نامگذاری شد

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گفت: مردم ولایتمدار تیران و کرون در روز پنج اسقند سال 1362 تعداد 17 شهید را تشییع و به خاک سپردند که این روز به نام روز حماسه و ایثار شهرستان نامگذاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان تیران و کرون “سفیر تیران و کرون ” رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان گفت: مردم ولایتمدار تیران و کرون در روز پنج اسقند سال ۱۳۶۲ تعداد ۱۷ شهید شهرستان را تشییع و به خاک سپردند که این روز از امسال به نام روز حماسه و ایثار شهرستان نامگذاری شده است.

ابراهیم ولایتی در گفتگویی با این پایگاه خبری گفت: شهرستان تیران و کرون با جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر دارای  ۱۴۰۰ شهید، جانباز و آزاده است که در راه پاسداری از اهداف انقلاب اسلامی جان خود را تقدیم نظام و مردم کرده اند.

وی افزود: مردم ولایتمدار تیران و کرون در روز پنج اسقند سال ۱۳۶۲ تعداد ۱۷ شهید شهرستان را تشییع و به خاک سپردند و با تقدیم ۴۵ شهید در عملیات خیبر برگ زرین دیگری را در تاریخ پرافتخار شهرستان رقم زدند که به همین مناسبت این روز از امسال به نام روز حماسه و ایثار شهرستان نامگذاری شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان اظهار داشت: برگزاری همایش تکریم از همسران و مادران شهدا در سالروز وفات حضرت ام البنین، همایش شبی با قرآن در ماه مبارک رمضان، نشست دوستانه فرزندان شاهد با مدیر کل بنیاد شهید استان، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و  ائمه جمعه همزمان با میلاد حضرت رسول صلی الله علیه و آله، همایش تکریم آزادگان در روز میلاد حضرت ابوالفضل علیه السلام و برگزاری مسابقات قرآن و معارف اسلامی در رشته های مختلف همزمان با دهه فجر  از مهم ترین برنامه های فرهنگی بنیاد شهید شهرستان طی یک سال گذشته ویژه خانواده های شاهد و ایثارگر  است.

ولایتی با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا خاطر نشان کرد: برگزاری یادواره شهدا از جمله مهم ترین برنامه هایی است که می تواند در جهت معرفی و یادآوری خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس موثر باشد که به همین منظور یادواره های مختلفی از جمله یادواره شهدای دانشجو و طلبه، شهدای دانش آموز، شهدای فرهنگی و شهدای ورزشکار در مناسبت های مختلف با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان برگزار شده است.

وی دیدار از خانوداده ۲۸۳ شهید شهرستان توسط فرماندار، رئیس بنیاد شهید و ائمه جمعه را از جمله فعالیت های ارزنده دانست و گفت: دیدار از جانبازان و آزادگان شهرستان به عنوان نسل تلاشگر دوران هشت سال دفاع مقدس تا پایان سال انجام خواهد شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: غباروبی و عطر افشانی گلزار شهدا نماد ارزنده ای در بیعت مجدد با شهدا است که به همین منظور در هفته دفاع مقدس و دهه فجر این برنامه با حضور پرشور مسئولین شهرستان در سه شهر و ۹ روستا به صورت ویژه برگزار شد.

ولایتی افزود: طرح بهسازی ۴۲ گلزار شهدای شهرستان با اعتباری نزدیک به ۵۰۰ میلیون انجام شده است و در آینده نزدیک بهسازی دو گلزار شهدای باقیمانده انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار