• کدخبر: 21402
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۳۲ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۶
  • چاپ خبــر
در گفتگو با مدیر بیمارستان بهنیا مطرح شد؛

بیمارستان بهنیا در انتظار راه اندازی اتاق عمل و بخش سی سی یو/ آرامش بیمار موجب آرامش پرستار خواهد شد

بابایی گفت: هدف ما در این بیمارستان پوشش حداکثری بیماران، افزایش رضایتمندی و سعی در برطرف کردن نیاز آنها است که قطعا با رفع کمبودها به این هدف نزدیکتر خواهیم شد.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان تیران و کرون “سفیر تیران و کرون ” روز میلاد حضرت زینب سلام الله علیها  بواسطه خدمات و حمایت های بی دریغ این بانوی بزگوار نسبت به اهل بیت علیهم السلام به نام روز پرستار نامیده شده است و قطعا نامیدن این روز به این نام حاکی از بزرگواری پرستاران این سرزمین هم می باشد به همین مناسبت این پایگاه خبری گفتگویی را با مدیر بیمارستان بهنیا ترتیب داده است که توجه شما را به آن جلب می کنیم.

سفیر تیران و کرون: خودتان را معرفی کنید و از سوابق کاریان بگویید.

مدیر بیمارستان بهنیا: مریم بابایی هستم. در سال ۱۳۸۲ با قبول شدن در رشته کارشناسی پرستاری  وارد دانشگاه تهران شدم و پس از فارق التحصیلی از سال ۱۳۸۷ در بیمارستان بهنیا شروع به کار کردم. بعد از انجام وظیفه در بخش هایی از جمله اطفال و داخلی به عنوان مدیریت بیمارستان انتخاب شدم که امیدوارم بتوانم به نحو احسن مسئولیت خود را انجام دهم.

از فعالیت پرستاران در بیمارستان بگویید.

بیمارستان بهنیا دارای ۴ بخش اورژانس، داخلی، اطفال و همودیالیز است که پرستاران در این بخش ها مشغول به فعالیت هستند هم چنین کل مجموعه پرستاری شهرستان شامل ۳۶ نفر است که تعدای از آنها در مراکز درمانی و تعدادی هم در جهت همکاری با شبکه بهداشت در اورژانس عسگران خدمت رسانی می کنند.

سطح پرستاران بیمارستان را چگونه ارزیابی می کنید؟

قشر پرستاری ما قشر جوان و دارای انرژی و انگیزه بالایی است که به علت کوتاه بودن بازه زمانی فارغ التحصیلی آنها تا شروع به کارشان، زمینه علمی بالایی دارند و  سعی می کنند علاوه بر رعایت طرح تکریم ارباب رجوع، در اسرع وقت به نیازهای بیماران رسیدگی کنند و با تعامل با یکدیگر در پیشبرد اهداف بیمارستان از هیچ تلاشی فروگذاری ننمایند، همین همکاری و تلاش مجموعه  پرسنل بیمارستان باعث شده تا این مرکز در رسیدگی به بیمار و تعیین تکلیف وضعیت آنها جایگاه خوبی را در بین بیمارستان ها داشته باشد. نکته قابل ذکر این است که برخی پرستاران مسافت زیادی را تا محل کار خود طی می کنند که ما در بیماستان تلاش می کنیم با در الویت قرار دادن نیازهای پرستاران، متناسب با شرایطی که دارند زمان کاری را برایشان مشخص کنیم.

Picture15

در این بیمارستان چه کمبودهایی را احساس می کنید.

شهرستان تیران و کرون به علت تردد زیاد خودروهای سبک و سنگین دارای حوادث و سوانح جاده ای زیادی است که گاهی اوقات به دلیل محدودیت ها و کمبودهای این بیمارستان، بیماران و حادثه دیدگان پس از انجام معاینات و اقدامات اولیه به شهرهای مجاور اعزام می شوند که علاوه بر گرفته شدن انرژی پرستاران در این مسیر، مشکلاتی هم برای بیماران ایجاد خواهد شد. امیدواریم با حمایت دکتر عظمتی رئیس محترم شبکه بهداشت، مسئولین استان، شهرستان و خیرین محترم در آینده ای نزدیک بخش سی سی یو و اتاق عمل بیمارستان راه اندازی شود تا بخشی از این مشکلات کاسته شود و حداکثر پوشش درمانی، تشخیصی و تجهیزاتی را برای بیماران انجام دهیم. به هر حال هدف ما در این بیمارستان پوشش حداکثری بیماران، افزایش رضایتمندی  و سعی در برطرف  کردن نیاز آنها است که قطعا با رفع کمبودها به این هدف نزدیکتر خواهیم شد.

به نظر شما مهم ترین رسالت یک پرستار چیست؟

رسالت یک پرستار خدمت رسانی بدون چشم داشت و در کنار آن ارتقای سطح سلامت جامعه تحت پوشش خود است در واقع می توان گفت تلاش شبانه روزی مجموعه درمان و پرستاری چیزی جز کم کردن درد بیماران و بهبود حال آنها نیست که در این مسیر با توجه به شرایط سخت روحی و جسمی حاکم زحمات زیادی کشیده می شود و در نهایت آرامش بیمار موجب آرامش پرستار خواهد شد.

به عنوان سخن پایانی اگر درخواست یا حرف نگفته ای دارید بیان کنید.

وظیفه خود می دانم که از مسئولین شهرستان و خیرین محترم که بدون هیچ چشم داشتی این بیمارستان و پرسنل آن را مورد لطف قرار می دهند تشکر نمایم  و این درخواست را دارم که  در صورت بروز کم کاری به علت مشکلات موجود در این بیمارستان، به دیده اغماض بنگرند چرا که تمام سعی ما در ارتقای کیفیت خدمات و افزایش رضایتمندی بیماران است.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار