• کدخبر: 23166
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۴/۰۱/۲۱
  • چاپ خبــر
کارشناس ایمنسازی مرکز بهداشت خبر داد;

آغاز اجرای طرح واکسیناسیون خوراکی فلج اطفال از ۲۹ فروردین در شهرستان

طرح واکسیناسیون خوراکی فلج اطفال از 29 فروردین و به مدت سه روز با مراجعه به درب منازل افاغنه آغاز می گردد.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان تیران و کرون “سفیر تیران و کرون ”  بهرام دادخواه در گفتگویی با خبرنگار پایگاه خبری شهرستان از شروع اجرای طرح واکسیناسیون خوراکی فلج اطفال در ۲۹ فروردین و به مدت سه روز خبر داد.

وی با اشاره به حساسیت کشور ایران و شرایط کشورهای همسایه مثل افغانستان، پاکستان و حتی عراق گفت: در این کشورها بیماری فلج اطفال دیده شده است و این ممکن است خطری باشد که کودکان ایرانی را تهدید می کند.

کارشناس ایمنسازی مرکز بهداشت ضمن بیان اجرای طرح قطره فلج اطفال ابراز داشت: این طرح هر ساله در دو نوبت در سطح شهرستان برگزار می گردد و امسال هم نوبت اول در ۲۹ فروردین تا اول اردیبشهت و نوبت دوم از ۲ خرداد تا ۵ خرداد اجرا می شود.

دادخواه در مورد نحوه ی اجرای این طرح اظهار داشت: واحد مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت با به همراه داشتن کارت شناسایی و با مراجعه حضوری به درب منازل افاغنه و بررسی کارت واکسیناسیون آن ها، به کودکان زیر ۵ سال هر خانوار دو قطره خوراکی فلج اطفال می دهند.

وی با بیان فواید این طرح افزود: ایمن سازی در این گروه با اجرای طرح واکسیناسیون خوراکی فلج اطفال بالا می رود و باعث جلوگیری از این بیماری در کودکان ایرانی می گردد.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار