• کدخبر: 23291
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۲۸ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۱/۲۵
  • چاپ خبــر
امام جمعه تیران و کرون عنوان کرد;

ایجاد نشاط معنوی در پی اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه

امام جمعه تیران و کرون گفت: اجرای طرح آرامش بهاری در جوار بقاع متبرکه موجب شور و نشاط معنوی بین مردم و زائران شد.

به گزارش پایگاه خبری شهرستان تیران و کرون “سفیر تیران و کرون ” حجت‌الاسلام علیرضا طاحونی  اظهار کرد: مردم و ملت متدین و ولایت‌مدار کشور اسلامی ما به جهت تبرک، تیمم و ابراز احساسات پاک دینی و مذهبی خود ارادت ویژه‌ای به ائمه(ع) و امامزادگان دارند.

وی تصریح کرد: مدیران با کفایت سازمان اوقاف و امور خیریه اقدام به برگزاری برنامه‌هایی شاد، جذاب و متنوع فرهنگی کرده‌اند که این امر در روند جذب مردم به سمت و سوی بقاع متبرکه بسیار تاثیرگذار بوده و این موضوع سبب شور و نشاط معنوی در بقاع امامزادگان شده است.

امام جمعه تیران و کرون افزود: امسال نیز در برخی مناطق شاهد اقبال و استقبال قابل توجه مردم از این اماکن مقدس بودیم که با اجرای برنامه‌های متنوع از سوی اداره اوقاف، رضایت خاطر مردم فراهم شده بود.

وی بیان کرد: برگزاری طرح آرامش بهاری با محوریت حضور روحانیت در پاسخگویی به انواع و اقسام پرسش‌های دینی، مذهبی، اعتقادی و احکام شرعی با برپایی نمازهای جماعت و نیز اجرا کردن برنامه‌هایی برای کودکان و نوجوانان از مهم‌ترین رویکردهای موفقیت‌آمیز اداره اوقاف و امور خیریه در تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و اجرای منویات مقام معظم رهبری بوده است.

طاحونی عنوان کرد: همچنین با توجه به نماد بهار طبیعت و تقارن دو نماد بهار تکوین با محوریت بهار طبیعت و بهار تشریع با محوریت شهادت حضرت صدیقه کبری(س) مردم با حضور در این بقاع متبرکه آسایش و آرامش خاصی تجربه کردند و حتی با ابراز احساسات و بیان آنها به درگاه پروردگار با واسطه نور حضرت زهرا(س) آینده خود را در طول سال و حتی برای همیشه دین و دنیای خود رقم زدند.

وی اضافه کرد: برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی همواره باید در حال به‌روز شدن با نیازهای جامعه و مردم باشد تا بتوان در راستای ساخت جامعه اسلامی گام برداشت و با تهاجم فرهنگی دشمنان مقابله کرد، امیدواریم که در آینده این امر مهم بیش از گذشته در دستور کار مدیران فرهنگی و مذهبی قرار گیرد.

منبع: فارس

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار