• کدخبر: 41410
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۵۹ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۱۳
  • چاپ خبــر
مردی که باید دوباره شناخت؛

عزت و امنیت کشور در گرو عمل به وصیت نامه امام خمینی(ره) است/ امام خمینی(ره)، اسوه تمام عیار فعال فرهنگی

امروز مسئولان و قوای سه گانه باید دستورالعمل کار خود را وصیت نامه امام(ره) و راهنمایی های آن بزرگوار قرار دهند و بدانند که عزت ملت ایران و امنیت کشور عزیزمان، رشد و توسعه مادی، معنوی و اخلاقی میهن مان در گرو عمل کردن به این توصیه هاست.

سفیر تیران و کرون – یادداشت تحریریه/ اکثر ملت ما جوانانی هستند که دوران زندگی پر بار امام بزگوار را درک نکرده اند و یا متولد بعد از رحلت ایشان هستند اما همین جوانان مومن و نورانی در سرتاسر کشور عزیزمان آن چنان به امام و یاد و نام او عشق می ورزند که گویی ازهم صحبتی با امام برخوردار بوده اند.
امام خمینی(ره) در زمان خود دانشگاه را مبدا همه تحولات عنوان کردند و این گونه بود که آن را در راس امور برشمردند. آن سید روحانی می خواست حوزه و دانشگاه را با هم متحد سازد تا طلبه و دانشجو با هم گره بخورد و هر دو به صورت هم دل و هم سوی هم، تحولاتی را در مسیر هدفمند در کشور ایجاد کنند چرا که می دانست و اطمینان داشت که دشمن برای اختلاف بین حوزه و دانشگاه و تفرقه افکنی بین آنها سرمایه گذاری می کند.
آن راهبر چراغ در دست تاکید می کردند که « ما اساتید دانشگاهی را می خواهیم که آن اساتید بتوانند مغزهای جوانان ما را مستقل بار بیاورند.»
امام خمینی(ره) با سخنان و رفتار خود یک هدایت مستمری برای ما به جای گذاشتند و یکی از بهترین مواریث معنوی امام، وصیت نامه اوست که جا دارد، مردم به ویژه مسئولان و جوانان این وصیت نامه را بازخوانی و در ان تدبیر کنند.
امروز قوای سه گانه هم باید دستورالعمل کار خود را وصیت نامه امام(ره) و راهنمایی های آن بزرگوار قرار دهند و بدانند که عزت ملت ایران و امنیت کشور عزیزمان، رشد و توسعه مادی، معنوی و اخلاقی میهن مان در گرو عمل کردن به این توصیه هاست.
امام خمینی (ره) یکی از بزرگ مردان عصر ما بود که توانست در مقام امام و اسوه، تحولی ژرف و شگرف در میان مسلمانان، به ویژه جوانان تشنه حق و عدالت ایجاد کند.
حضرت امام خمینی(ره) امام بزرگواری بود که تبیین لحظه لحظه حیات پربرکتش و جزء جزء گفتار، اعمال و رفتارش می تواند ما را در فهم بهتر مفهوم حیات طیبه، رهنمون باشد.
امام خمینی (ره) را باید از سخنان رهبر معظم انقلاب شناخت و برای ان که بتوانیم بهتر درمسیر ولایت حرکت کنیم باید با اندیشه ها و خط امام خمینی(ره) اشنا باشیم.
ما باید توجه کنیم که امام خمینی(ره) یک انسان تک بعدی نبود و کسی بود که در ابعاد مختلف زندگی، انسان کاملی بود و باید مخاطب سنجی کنیم که قرار است از چه منظری امام خمینی(ره) را بشناسیم.
یکی از نکات خیلی مهمی که در شخصیت امام خمینی(ره) بود، سازش ناپذیری در راه حق بود، به این صورت که امام در راه رسیدن به آرمان ها با هیچ احدی سازش نمی کرد.
خودشناسی، امام را امام ساخت و صفتی که انسان ها و آثار بزرگ آنها را جاودان می کند این است که انسان، خودش، نیت ها، خواسته ها و تمام تعلقاتش را به خاطر یک ارزش والاتر زیر پا بگذارد.
امام یک فعال فرهنگی کامل بود اما متاسفاته امروزه تحول فرهنگی مورد نظر رهبری و امام خمینی(ره) در جامعه و برخی از دانشگاه های کشور انجام نمی شود و یا اگر هم انجام می شود، به صورت اشتباه انجام می گیرد.
توجه داشته باشیم که حضرت امام خمینی (ره) برای تحول فرهنگی، نگاهش به خود انسان بود.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار