• کدخبر: 41415
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۱۳
  • چاپ خبــر
فرماندار تیران و کرون:

تقویت روابط اجتماعی نیازمند برگزاری همایش و محافل عمومی است

فرماندار تیران و کرون گفت: تقویت روابط اجتماعی مردم نیازمند برگزاری همایش و محافل عمومی در شهرها و روستاها است.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون علی رحمانی روز گذشته در جلسه ستاد ارتقای امنیت اخلاقی این اظهار داشت: روحیه جمع گرایی با گسترش دسترسی به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در حال کاهش است که کاهش روابط اجتماعی سبب بروز ناهنجاری های اجتماعی می شود.
وی افزود: همایش های ورزشی، فرهنگی و هنری، جشنواره ها و برنامه هایی از این قبیل باید توسط شهرداری ها، دهیاری ها و ادارات خدماتی انجام شود و در این همایش ها و جشنواره ها علاوه بر ایجاد نشاط و شور اجتماعی، افزایش مهارت های اجتماعی نیز دنبال شود.
فرماندار تیران و کرون با بیان اینکه تعریف صحیحی از لذت و شادی در جامعه وجود ندارد، تصریح کرد: اگر حد و حدود شادی و نشاط بر اساس قوانین اسلامی در جامعه مشخص نشود آنگاه مردم بر اساس میل و سلیقه خود این موضوع را تعریف و نتایج از جمله افراطی گری ها را شاهد خواهیم بود.
وی ادامه داد: مردم نیازمند شادی و نشاط هستند و باید بر اساس تعریف مشخص از شادی و نشاط برنامه های عمومی نیز برگزار شود که برگزاری این برنامه ها روابط اجتماعی را تقویت و اختلالات روانی و افسردگی ها را کاهش می دهد.
رحمانی با اشاره به ضرورت تقویت کارکرد خانواده ها افزود: عدم توانایی ها و مهارت های زندگی در بین اعضای خانواده موجب شده کارکرد خانواده به عنوان بالاترین نهاد موثر در زندگی افراد کاهش یابد که جدایی اعضای خانواده از همدیگر زمینه انحراف و مشکلات اجتماعی را فراهم می سازد.
وی با انتقاد از نگاه امنیتی در خصوص مسائل اجتماعی، گفت: برای رفع مشکلات اجتماعی نباید همه چیز خطرناک باشد بلکه باید نگاه اجتماعی بر نگاه امنیتی غلبه کند و همه مسائل امنیتی نباشد.
صادق صالحی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون نیز در این جلسه ریشه یابی مشکلات اجتماعی را خواستار شد و گفت: باید وضعیت مشکلات و آسیب های هر منطقه را رصد و ریشه یابی کرد.
وی افزود: رفع مشکلات با نگاه فرهنگی ساده تر و موثر تر خواهد بود و از ایجاد روحیه لجبازی در بین مردم به منظور رفع مشکلات باید جلوگیری کرد./

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار