• کدخبر: 42675
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۰۲ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۱۹
  • چاپ خبــر
حجاب به عنوان پیام جهانی اسلام:

اهمیت حجاب هم ردیف خون شهداست/ حجاب سدی محکم در مقابله با نفوذ غرب است/ حجاب زن در گرو عفت اوست

در دفاع هشت ساله نیز اهمیت حجاب در وصیت نامه رزمندگان هم ردیف خون شهدا ارزیابی می شود و رزمندگان میدان جهاد در وصیت نامه خویش که عصاره زندگی و انتظارات آنان است بحث حجاب را از منظر های مختلف مطرح می کنند.

سفیر تیران و کرون – یادداشت تحریریه/ رعایت حجاب و عفاف یکی از نشانه های عبودیت و بندگی خداوند در عالم هستی است که اگر این بندگی به طور اکمل و احسن انجام پذیرد، نشان از تکریم انسان دارد.

عفاف و حجاب یک امر فطری، یکی از شاخصه های جامعه دینی و از مصادیق ارزش های الهی است.

حجاب به هیچ وجه مزاحم و مانع فعالیت های سیاسی و اجتماعی و علمی محسوب نمی شود و به معنای منزوی کردن زن نیست بلکه حجاب یاری رسان بانوان است تا بتوانند در کنار حضور اجتماعی به آن رتبه عالی و معنوی خود دست یابند.

در این برهه از زمان که استکبار جهانی تلاش می کند با مظاهر دینی مقابله و از حضور زنان محجبه به خصوص در عرصه سیاسی و اجتماعی جلوگیری کند و با ترویج فساد و بی بند و باری همه امکانات را به میدان اورده تا مانع حضور زنان مسلمان و محجبه در جامعه شود این وظیفه و احساس تکلیف است که برای ترویج عفاف و حجاب و حمایت از آن در گردهمایی سراسری عفاف و حجاب حضور پررنگی داشته باشیم

اگر به تعریف حجاب مصونیت است نه محدودیت نگاه کنیم به واقع حجاب مصونیت اور است و محدودیت هم نیست در فضایی که شهید مطهری آن را مطرح کرد، حال چه چیز کم است؟

ما با همین جمله شهید مطهری چقدر توانستیم چادر را بر سر تعداد زیادی از زنان نگه داریم؟

این جمله دو سه دهه کارایی داشته است چرا الان کارایی ندارد؟

محدودیت های زیادی در دنیا هست ولی عقلانیت بشر ان را به علت کمال اور بودن پذیرفته است که حجاب یکی از انهاست.

ما برای دفاع یک دختر محجبه از حجابش فرصت های کمی فراهم کرده ایم و تکه ها و نیش های کمی به او یاد داده ایم برهان ها و روش ای محدودی در اختیار او گذاشته ایم

به راستی برای ومجامعی که بیشتر در معرض پدیده بی حجابی هستند چه فکری کرده ایم؟

مفهوم عفاف در واقع بدون رفتار حجاب معنا ندارد متاسفانه رسانه های مختلف به خصوص صدا و سیما، رفتار های عفیفانه را مورد هجوم قرار می دهند و این مسئله باعث شده به مرور صفت حیا و عفت افراد تحت تاثیر قرار گرفته و قبح رفتار های غیر عفیفانه از بین برود و در نتیجه صفت عفت در وجود افراد تضعیف شود.

به هر حال جامعه ای که سبک زندگی در ان بهنجار باشد جامعه ای با حیا خواهد بود جدا از اینکه دیندار باشد یا نه

پوشش و حجاب بیرونی برای ما مهم است یعنی اگر فردی از درون حجاب و پوشش را قبول نداشته باشد لازم است در جامعه دینی و اسلامی حریم ها را به دلیل اثاری که دارد و پیشگیری از اسیب ها رعایت کند حجاب برای بانوان ما یک باید اجتماعی است

در دفاع هشت ساله نیز اهمیت حجاب در وصیت نامه رزمندگان هم ردیف خون شهدا ارزیابی می شود و رزمندگان میدان جهاد در وصیت نامه خویش که عصاره زندگی و انتظارات انان است بحث حجاب را از منظر های مختلف مطرح می کنند.

شهید سعد درستکار:

خواهرم زینب زمان باش تو رسالت عمیق به دوش داری و ان حفظ حجاب است

شهید رضا مشتاقی کاویانی

خواهرم زینب وار بخروش و حجاب اسلامی را فراموش نکن

شهید ابوالفضل صالحی

حجاب خود را حفظ کنید تا بدین وسیله جلوی نفوذ غرب را بگیرید

 

 

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار