• کدخبر: 44273
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۳۱ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۹
  • چاپ خبــر
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان:

توسعه فعالیت های فرهنگی تیران و کرون نیازمند ارتقای تعاملات بین دستگاهی است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون گفت: توسعه فعالیت های فرهنگی هنری شهرستان تیران و کرون نیازمند ارتقا و تقویت تعامل بین دستگاه های فرهنگی شهرستان است.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون حجت الاسلام صادق صالحی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تعامل بین دستگاه های فرهنگی شهرستان به صورت نسبی قابل قبول است اما برای ارتقای شاخصه های فرهنگی و ایجاد تحول در زیر ساخت ها و ظرفیت های فرهنگی نیاز به گردش و توسعه فعالیت زنجیره ای بین دستگاه های فرهنگی و مدیریت شهری است.
وی بیان کرد: تقویت ظرفیت های فرهنگی نقش موثری در رشد و پیشرفت شهرستان دارد که نتایج آن را در بخش های مختلف شهرستان می توان دید.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تیران و کرون آگاهی نداشتن و دانش مطلوب در خصوص نقش فعالیت های فرهنگی و دانش مدیریت فرهنگی را از مهمترین چالش های پیشرو عرصه فرهنگی شهرستان دانست و تصریح کرد: اگر دانش مردم نسبت به اهمیت مقوله فرهنگ ارتقا یابد و مدیریت و مهندسی فرهنگی بر فعالیت های این حوزه قالب شود آنگاه کاهش آسیب های اجتماعی و معضلات فرهنگی را شاهد خواهیم بود.
حجت الاسلام صالحی تقویت ارزش های اسلامی در جامعه را برای کاهش آسیب های اجتماعی مهم خواند و گفت: موانع علاقه مندی به آموزه های اسلامی در بین مردم باید شناسایی و رفع شود که در اتاق فکری فرهنگی شهرستان در حال بررسی است.
وی وجود نسل جوان مطالبه گر و فعال در شهرستان را از ظرفیت های خوب این منطقه دانست و افزود: چنین ظرفیتی در سطح کشور نیز وجود دارد که باید این توانایی و قابلیت ها در مسیر سعادت دنیا و آخرت جوانان و جامعه به کارگرفته شود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان تیران و کرون خاطرنشان کرد: مسئولان نباید نسبت به مطالبه گری جوانان بیم داشته باشند بلکه با سعه صدر باید پاسخگوی نیازها و سئوالات باشند.
وی به فعالیت های فرهنگی هنری شهرستان تیران و کرون طی سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: :حمایت و نظارت مهمترین رویکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه فرهنگ و هنر است.
وی اضافه کرد: برگزاری ویژه برنامه هفته فرهنگ و هنر شهرستان، برگزاری جشن قرآنی، برگزاری دوره توانمندسازی مدیران روابط عمومی ادارات و نهادها، نظارت و بازرسی و ارائه مجوز به موسسات فرهنگی و هنری و قرآنی، حمایت از فعالیت های شاخص هنری، توسعه کمی و کیفی کانون های مساجد از مهمترین سرفصل های فرهنگی هنری این شهرستان است.
شهرستان تیران و کرون در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.
مهد/ ۷۱۳۷/ ۶۰۲۲

انتهای پیام /*

 

ایرنا

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار