• کدخبر: 44413
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۰۳ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۶/۱۲
  • چاپ خبــر
امام جمعه رضوانشهر:

نیاز امروز جامعه برگزاری کنسرت نیست/ برای ایجاد نشاط در مردم، معیشت آنها را اصلاح کنید

حجت الاسلام شیاسی گفت: برای ایجاد نشاط و شادی در مردم جامعه باید وضعیت اقتصادی و معیشت آنها را بهبود و سر و سامان داد تا نشاط حقیقی در زندگی ها ظهور کند.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون امام جمعه رضوانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد علیه السلام، در بیان حدیثی از ایشان، اظهار کرد: کسی که در زندگی خود به دنبال هوا و هوس باشد، دچار لغزش های جبران ناپذیری می شود لذا باید با کسی توشه تقوا خود را از این پرتگاه حفظ نماید.

حجت الاسلام محمد شیاسی ماه ذیقعده را ماه امام رضا علیه السلام خواند و گفت: ولادت خواهر و برادر امام هشتم  و شهادت فرزند و روز زیارتی ایشان در این ماه قرار دارد که همین امر موجب اهمیت زیاد شیعیان به ماه ذیقعده شده است.

وی با اشاره به ازدواج آسمانی حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها در اول ذی الحجه، تصریح کرد: ازدواج ها در جامعه امروز بسیار سخت شده که مشکلات زیادی را به همراه دارد و وظیفه مردم و مسئولان در شرایط حاضر، ترویج ازدواج آسان در بین جوانان است.

امام جمعه رضوانشهر افزود: کم کردن رسم و رسوم های غیر لازم و چشم و هم چشمی ها در مراسم ها رغبت جوانان برای ازدواج و دوری از گناه و معصیت را  بیشتر خواهد کرد.

حجت الاسلام شیاسی خیانت آل سعود و آل یهود برای ممانعت از حضور ایرانیان در حج تمتع امسال را محکوم کرد و ادامه داد: تعداد زیادی از مسلمانان سال گذشته در فاجعه منا جان خود را بر اثر بی تدبیری آل سعود از دست دادند در صورتی که حضور میلیون ها نفر از شیعیان همزمان با اربعین حسینی در عراق هیچ مشکلی را بوجود نیاورد.

وی با بیان این جمله که برخی مسئولان مردم را نیازمند شادی و نشاط می دانند، خاطرنشان کرد: اصل شادی امری صحیح و خواسته دین مبین اسلام هم است ولی نیاز امروز مردم جامعه برگزاری کنسرت های مختلف و ایجاد نشاط کاذب نیست.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به این جمله رهبر معظم انقلاب که مشکل اصلی کشور مسئله اقتصاد است، تاکید کرد: برای ایجاد نشاط و شادی در مردم جامعه باید وضعیت اقتصادی و معیشت آنها را بهبود و سر و سامان داد تا نشاط حقیقی در زندگی ها ظهور کند.

حجت الاسلام شیاسی با اشاره به تعطیلی تعداد زیادی از صنعتگران و بیکاری کارگران، گفت: فراهم نبودن معیشت مردم باعث ایجاد معضلات بسیاری می شود و بنا بر روایات هم وقتی زندگی مردم درست نباشد به فکر معاد هم نخواهند بود.

وی خواستار فعالیت جدی و مثمر ثمر مسئولان در زمینه کاهش رکود در بازار و صنعت و توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی شد.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار