• کدخبر: 45195
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۱۲ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۵
  • چاپ خبــر

معجزه زندگی بلند قدترین ورزشکار پارالمپیک

ملی پوش دو متر و ۴۰ سانتیمتری تیم والیبال نشسته ایران در بازی های پارالمپیک ریو، گفت کتابخوانی پس از ورزش دومین علاقه وی است.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون  به نقل از کمیته ملی پارالمپیک؛ مرتضی مهرزاد درباره حضورش در پارالمپیک ریو و تجربه‌اش در این مسابقات، گفت: بازی های ریو اولین تجربه من در پارالمپیک و دومین مسابقه ای بود که خارج از کشور شرکت می کردم. با اینکه تجربه ام کم بود اما به لطف خدا و کمک مربیان توانستم حضور خوبی داشته باشم.

وی افزود: سخت‌ترین بازی این مسابقات فینال با بوسنی بود چرا که دیگر فرصتی وجود نداشت و بچه های تیم آمده بودند که انتقام شکست فینال لندن را در ریو بگیرند. خوشحالم که توانستم همراه با بچه های دیگر به برد تیم کمک کنم و از اینکه وظیفه ام را انجام دادم احساس رضایت دارم.

بلند قامت ترین ورزشکار حاضر در بازی های پارالمپیک خاطر نشان کرد: هنگامی که بازی فینال تمام شد و بردیم خیلی خوشحالم بودم. همه ما در این یک سال منتظر این لحظه بودیم و احساسی که از برد و قهرمانی داشتیم قابل توصیف نیست. این احساس اینقدر قوی بود که در آن لحظه به هیچ چیز فکر نمی کردم و تمام حواسم معطوف به این برد بود.

مهرزاد گفت: حدود هفت سال است که والیبال نشسته کار می کنم البته سال‌های اول خیلی جدی نبود و تنها برای تفنن بازی می کردم و در چند سال اخیر به صورت متمرکز و هدفمند در این رشته فعالیت می کنم. هنگام پخش فینال بازی های پارالمپیک لندن هرگز تصور نمی کردم روزی خودم هم در همین میدان حضور داشته باشم و برای قهرمانی بجنگم.

وی افزود: توجه و استقبال مردم و ورزشکاران دیگر در برزیل خیلی عجیب و دیدنی بود. به نظرم آنقدری که در برزیل من را می شناختند در شهرم هنوز من را نمی شناسند! در این مدت توانستم چند کلمه پرتغالی یاد بگیرم و با همین کلمات مختصر با افرادی که به سراغم می آمدند ارتباط برقرار می کردم.  فکر می کنم این اتفاق و شناخت مردم نسبت به من از افتتاحیه و توجهی که در این مراسم به حضور من شد کلید خورد.

مهرزاد که با سایت کمیته پارالمپیک گفتگو کرده است، افزود: والیبال نشسته معجزه زندگی من بود و خوشحالم که توانستم در این رشته توانمندی خودم را نشان دهم. به غیر از ورزش به مطالعه هم علاقه دارم. قبلا هر ماه حدود ۱۳ عنوان مختلف مجله می خریدم و در کنار آن کتابخوانی هم از علایق من بود. در حال حاضر بیشتر کتاب های تاریخی، رمان، روانشناسی و چند کتاب با موضوع دفاع مقدس از جمله «دا» را خوانده ام و مطالعه به من حس خوبی می دهد. کتابهایم تمام شده و در اولین فرصت که به تهران بیایم حتما کتاب های بیشتری خواهم خرید.

دارنده نشان طلای بازی های پارالمپیک ریو در پایان گفت: اگر شرایط فراهم باشد دوست دارم در بازی های لیگ نیز شرکت کنم و امیدوارم بتوانم در آینده و مسابقات برون مرزی پیش رو یک بار دیگر با تیم ملی والیبال نشسته برای کشورمان افتخار آفرینی کنم.

مهرزاد با دو متر و ۴۴ سانتی متر قد بلند قامت ترین ورزشکار کاروان ایران و بازی های پارالمپیک ریو بود و با فیزیک خاص خود چهره ای شاخص در میان سایر ورزشکاران بود.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار