• کدخبر: 45417
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۱۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۱۰
  • چاپ خبــر
مدیر اجرایی پروژه ساخت مسجد شهرک صادقیه تیران؛

ضرورت توسعه و ساخت مساجد در محلات شهر/ تکمیل مسجد شهرک صادقیه تیران به ۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

مساجد نه تنها قابلیت زمینه سازی برای رشد و گسترش سرمایه های اجتماعی را دارند بلکه زمینه ساز تقویت سرمایه های اجتماعی است.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون مدیر اجرائی پروژه ساخت مسجد شهرک صادقیه تیران در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: زمین مسجد با پیگیری های مستمر، توسط اداره راه و شهر سازی واگذار گردیده و با همکاری موسسه فرهنگی قرآن و عترت صبح روشن اصفهان در شرف احداث است.
حجت الاسلام صفرزاده افزود: مراسم کلنگ زنی مسجد امام جعفر صادق علیه السلام شهرک صادقیه تیران در تاریخ ۱۸ دی ۱۳۹۳ با حضور مردم منطقه و مسئولین شهرستان برگزار شد.

وی با  اشاره  به این  مطلب که  مسجد حضرت  امام صادق (ع) در زمینی به مساحت ۷۲۰ متر و در ۲ طبقه و با بیش از ۱۰۰۰ متر زیرساخت احداث خواهد شد، خاطر نشان کرد: توسعه و ساخت مسجد در سطح محلات شهر باید به عنوان جایگاهی برای گسترش فعالیتهای مذهبی و اجتماعی شهروندان نهادینه شود.

مدیر اجرایی پروژه ساخت مسجد شهرک صادقیه تیران گفت: مساجد در واقع تجلی گاه دین مبین اسلام هستند و از این جهت جزء غنی ترین حوزه های سرمایه ی اجتماعی محسوب می شوند که همواره نقش تعیین کننده ای در توسعه جوامع به ویژه جوامع محله ای و شهری دارد.

حجت الاسلام صفرزاده افزود: ممساجد نه تنها قابلیت زمینه سازی برای رشد و گسترش سرمایه های اجتماعی را دارند بلکه زمینه ساز تقویت سرمایه های اجتماعی است

وی با اشاره به اینکه برای اجرا و تکمیل این پروژه و هزینه های جانبی ساخت آن اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال نیاز می باشد، بیان کرد: تاکنون ۷۵۰ میلیون ریال هزینه شده و امید است با کمک خیرین و اهالی محترم مجتمع مسکونی شهرک صادقیه تیران این امر محقق گردد.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار