• کدخبر: 46029
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۵۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۷
  • چاپ خبــر
امام جمعه رضوانشهر:

ضرورت ایجاد زمینه ازدواج جوانان/ برخورد جدی با مفسدان اقتصادی خواسته مردم از مسئولان است

حجت الاسلام شیاسی گفت: شناسایی و برخورد جدی با مفسدان اقتصادی خواسته جدی مردم از مسئولان کشور است که توجه و عملکرد قوی تر مراجع قضایی و مسئولان اجرایی در این زمینه را می طلبد.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون   امام جمعه رضوانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به تاکید آیات و روایات پیرامون امر ازدواج، اظهار کرد: تشکیل خانواده و تولید نسل اهمیت زیادی در اسلام دارد ولی سن ازدواج در جامعه ما به بهانه های مختلف بالا رفته است.

حجت الاسلام محمد شیاسی گفت: والدبن جوانان و مسئولان باید زمینه ازدواج و ثبات نهاد خانواده را فراهم کنند تا از بسیاری از انحرافات اخلاقی جلوگیری شود.

وی افزایش آمار طلاق را خطری برای جامعه عنوان کرد و ادامه داد: کاهش آستانه تحمل در مردم باعث افزایش طلاق با دلایل مختلف و بدون اساسی شده است که می تواند مشکلات زیادی را برای فرد و فرزندان آنها به بار آورد و باید از این امر جلوگیری کرد.

امام جمعه رضوانشهر ضمن تسلیت شهادت امام سجاد علیه السلام در ۲۵ محرم الحرام، تصریح کرد: حضرت زینب سلام الله علیها، امام سجاد علیه السلام و کاروان یتیمان کربلا  در اول صفر وارد شام شده و مصیبت های زیادی را در این سفر کشیدند که ما باید با الگوگیری از اهل بیت سلام الله علیها، پیروان خوبی برای آنها باشیم.

حجت الاسلام شیاسی با گرامیداشت سالروز شهادت دانش آموز بسیجی محمد حسین فهمیده در ۸ آبان سال ۱۳۵۹ و روز نوجوان و بسیج دانش آموزی، یادآور شد: دانش آموزان زیادی در دوران دفاع مقدس در سن نوجوانی در جبهه های حق علیه باطل حضور یافتند و جان خود را برای دفاع از انقلاب اسلامی فدا کردند.

حجت الاسلام شیاسی افزود: تسخیر لانه جاسوسی در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۸ باعث شهادت عده ای از دانش آموزان شد که این روز به نام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامیده شده است.

وی تاکید کرد: دانش آموزان شهید حق زیادی بر گردن دانش آموزان کنونی ایران اسلامی دارند که باید سعی و تلاس در علم اندوزی و پیشرفت کشور این حق را ادا کرده و مایه افتخار کشور شوند.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به سوء استفاده برخی مسئولان در غارت اموال بیت المال، تصریح کرد: رسوایی هشت هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان در شرایط سخت اقتصادی کنونی باعث نارضایتی زیادی در بین مردم و ایجاد مشکلاتی شده است.

حجت الاسلام شیاسی افزود: شناسایی و برخورد جدی با مفسدان اقتصادی خواسته جدی مردم از مسئولان کشور است که توجه و عملکرد قوی تر مراجع قضایی و مسئولان اجرایی در این زمینه را می طلبد.

وی ضمن هشدار نسبت به گسترش عرفان های کاذب در  کشور، تصریح کرد: عرفانی که از قرآن و اهل بیت جدا باشد، عرفان صحیحی نیست که باید جوانان را نسبت به این دسته و گروه ها آگاه کرد چرا که باعث گسترش فساد های اخلاقی خواهند شد.

امام جمعه رضوانشهر فعالیت موثر ارتش عراق در موصل را قدمی بزرگ برای نابودی داعش عنوان کرد و افزود: شکست داعش در عراق و سوریه باعث رسوایی آمریکا، اسرائیل، عربستان، ترکیه و حمایت کنندگان از این حزب جنایتکار خواهد شد که امید است به زودی محقق شود.

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار