• کدخبر: 46052
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۷
  • چاپ خبــر
امام جمعه تیران و کرون:

برکناری وزرا و پیگیری مساله فساد صندوق ذخیره فرهنگیان اقدامی دیرهنگام است

حجت الاسلام رشیدیان گفت:برکناری وزیران ورزش، آموزش‌وپرورش و ارشاد و معرفی وزرای جدید و هم‌چنین اتفاق افتادن فساد اخیر در صندوق ذخیره فرهنگیان و پیگیری این فساد اقدامی دیر به هنگام است که بیان‌گر مثل نوش دارو بعد از مرگ سهراب است.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون  به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسین رشیدیان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ضمن روایت حدیثی از امام محمدباقر (ع) اظهار داشت: صبر و شکیبایی در مقابل مشکلات کمال و پویایی را به همراه دارد.

وی با اشاره به فلسفه ماه صفر و منحوس خواندن این ماه توسط برخی افراد تصریح کرد: این‌که می‌گویند ماه صفر نحس است درست نیست چون صفر ماه غم و عزا و ماتم است و صفر خود به معنای خلأ و توخالی می‌باشد و چون در سه ماه ذی‌القعده، ذی‌الحجه و محرم جنگ حرام بوده و نیروهای جنگی از شهر خارج می‌شدند این ماه را صفر نامیده‌اند.

امام‌جمعه شهرستان تیران و کرون با اشاره به در پیش بودن ۸ آبان ماه و شهادت نوجوان بسیجی افزود: امام خمینی (ره) در رابطه با شجاعت این نوجوان بسیجی چنین می‌فرماید که رهبر ما آن طفل ۱۳ ساله‌ای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم بهتر است.

حجت‌الاسلام رشیدیان ادامه داد: حضور ۵۵۰ هزار دانش‌آموز رزمنده در جبهه‌های جنگ و تقدیم ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز شهید به انقلاب و تعداد زیادی جانباز دانش‌آموز رسالت دانش آموزان امروزی که به فرموده رهبر انقلاب سه اصل تحصیل، تهذیب و ورزش است را بیش از هر چیز بیشتر می‌کند و لازم است همه‌ی دانش آموزان این سه اصل را سرلوحه خود قرار دهند.

وی با اشاره به حوادث ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام عنوان کرد: امام خمینی تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم نامیدند زیرا با این اقدام، ابهت توخالی آمریکا در دنیا شکسته شد و به گفته رییس‌جمهور وقت آمریکا برای اولین بار اقتدار ایالات‌متحده آمریکا توسط دانشجویان ایرانی در جهان شکسته شد.

حجت‌الاسلام رشیدیان یادآور شد: حادثه ۱۳ آبان نشان‌گر استکبارستیزی، عدالت‌خواهی، اقتدارگرایی، جلوگیری از فتنه‌های آینده قدرت ولایت‌پذیری ملت در مقابل دشمنان قسم‌خورده نظام جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

امام‌جمعه شهرستان تیران و کرون با اشاره به مشکل جدی کمبود آب در شهرستان و کاهش نزولات آسمانی خاطرنشان کرد: به گفته مسئولان ذخیره آب سدهای کشور به حدود نصف رسیده که لزوم صرفه‌جویی هر چه بیشتر مردم در مصرف آب در حوزه کشاورزی و شرب را می‌طلبد وگرنه این موضوع تبدیل به یک بحران جدی خواهد شد.

وی ادامه داد: سرانه مصرف آب برای هر ایرانی با میانگین بارش سالیانه ۲۴۰ میلی‌متر،۲۵۰ لیتر در شبانه‌روز است و این در حالی ست که در کشورها با میانگین بارش ۷۰۰ میلی‌متر، سرانه مصرف آب هر نفر ۱۵۰ لیتر در شبانه‌روز می‌باشد که نشان از مصرف بی‌رویه مردم ما در مسئله آب است.

حجت‌الاسلام رشیدیان با اشاره به توطئه‌های برخی کشورهای عربی در کمک به داعش تصریح کرد: شرکت تویوتا ژاپن در اظهارات اخیر خود اذعان داشته که ۶۰ هزار خودروی تویوتا را با سرمایه ۴ کشور عربی عربستان سعودی، اردن، قطر و امارات در اختیار داعش قرار داده که این موضوع نشان‌گر حمایت آشکار دول عربی از آدم کشان داعش است.

امام‌جمعه شهرستان تیران و کرون با اشاره به برکناری ۳ تن از وزرا در هفته‌های اخیر اذعان داشت: برکناری وزیران ورزش، آموزش‌وپرورش و ارشاد و معرفی وزرای جدید و هم‌چنین اتفاق افتادن فساد اخیر در صندوق ذخیره فرهنگیان و پیگیری این فساد اقدامی دیر هنگام است که بیان‌گر مثل نوش دارو بعد از مرگ سهراب است.

انتهای پیام/۳۰/۶۳۰۶۰

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار