• کدخبر: 46264
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۳۱ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
  • چاپ خبــر
امام جمعه رضوانشهر:

همایش اربعین نمایش قدرت اسلام است/ انحراف فرهنگی، بی هویتی جامعه را در پی دارد

حجت الاسلام شیاسی گفت: دشمنان شیعه و اسلام از طریخ مختلف تلاش زیادی برای کمرنگ کردن اسلام در اذهان جهانیان می کنند ولی این حضور پرشور مردم با دین های مختلف در پیاده روی اربعین زحمات آنها را از بین خواهد برد.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون  امام جمعه رضوانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اهمیت آرامش در زندگی، اظهار کرد: انجام گناه آرامش زندگی را از بین می برد که برای اجتباب از این امر باید زمینه انجام گناه را از بین برد.

حجت الاسلام محمد شیاسی ضمن تسلیت شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها در پنجم صفر، گفت: شهادت مظلومانه دختر سه ساله امام حسین علیه السلام در خرابه های شام اوج دشمنی و خباثت مردم آن دوران را می رساند و با حضور در مراسم های عزاداری می توانیم ارادت خود به این بانوی سه ساله را نشان دهیم.

وی ضمن بیان اهمیت زیارت امام حسین علیه السلام در روایات و کلام بزرگان، تصریح کرد: افراد زیادی در بیستم صفر به عشق امام حسین علیه السلام مسافت زیادی را با پای پیاده به مست کربلا طی می کنند ولی برخی افراد با ناآگاهی خود این همایش و پیاده روی بزرگ را زیر سوال می برند.

امام جمعه رضوانشهر همایش اربعین را نمایش قدرت اسلام عنوان کرد و ادامه داد: دشمنان شیعه و اسلام از طریخ مختلف تلاش زیادی برای کمرنگ کردن اسلام در اذهان جهانیان می کنند ولی این حضور پرشور مردم با دین های مختلف زحمات آنها را از بین خواهد برد.

حجت الاسلام شیاسی افزود: برپایی موکب به مدت ده روز با همکاری خیران رضوانشهر در کربلا برای زائران حسینی اقدامی پسندیده است که امیدواریم ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به نامگذاری ۱۴ آبان به نام روز فرهنگ عمومی، خاطرنشان کرد: شورای فرهنگ عمومی شهرستان با بررسی معضلات فرهنگی جامعه، راهکارهای مناسب را برای اجرا ارائه می دهد.

امام جمعه رضوانشهر ادامه داد: انحراف فرهنگی در کشور موجب پوچ شدن و بی هویتی جامعه می شود که مردم و مسئولان با توجه به این امر، باید تلاش خود را در جهت حفظ فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی و پرهیز از الگوگیری از دشمنان، انجام دهند.

حجت الاسلام شیاسی با تقدیر از راهپیمایی پرشور دانش آموزان و مردم در راهپیمایی استکبار ستیزانه ۱۳ آبان، اذعان کرد: استکبار جهانی با سرکردگی آمریکا و اسرائیل توطئه و جنگ های زیادی را بر علیه اسلام و کشورهای اسلامی انجام داده اند که نمی توان در مقابل این زورگویی ها ساکت بود.

وی پیروزی اخیر مقاومت در انتخابات ریاست جمهوری لبنان و موفقیت های کشور عراق و سوریه را شکستی بزرگ برای جنایتکاران آمریکایی و اسرائیلی دانست و گفت: هر ملتی حق مشخص کردن سرنوشت کشور خود را دارد و دخالت های کشورهای متجاوز هیچ گونه توجیهی ندارد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار