• کدخبر: 46267
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۳۴ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
  • چاپ خبــر
امام جمعه تیران و کرون:

در مقابل ناتوی فرهنگی، جهاد کبیر نیاز است

امام جمعه تیران و کرون گفت: جهاد فرهنگی، تشکیل بسیج فرهنگی و تقویت خودباوری در مسأله فرهنگ و روشن‌گری و بیداری در مقابل توطئه‌های فرهنگی با ایجاد حلقه‌های صالحین و نشست‌هایی در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها و حتی مهدکودک‌ها همگی از موارد مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون  حجت‌الاسلام حسین رشیدیان در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به کلام امام موسی کاظم(ع) اظهار داشت: سه دسته‌اند که در روز محشر که هیچ سایه‌ای جز سایه خداوند نیست، تحت عنایت خداوند هستند و آن‌ها کسانی هستد که شرایط ازدواج و کار را برای مؤمن ایجاد کنند و راز مؤمن را بپوشاند.

وی با اشاره به در پیش بودن روز فرهنگ عمومی افزود: فرهنگ عمومی در جامعه شامل دو بعد ظاهری و باطنی است که بعد باطنی آن همان خلق‌ و خو و تربیت است.

حجت‌الاسلام رشیدیان با اشاره به نگاه امام خمینی از فرهنگ تصریح کرد: از منظر امام خمینی(ره) فرهنگ مبدأ تمام خوشبختی‌ها و بدبختی‌های ملت است، اگر فرهنگ ناصالح شد، جوانانی که در این فرهنگ ناصالح تربیت می‌شوند فساد ایجاد خواهند کرد و اگر فرهنگ یک ملت اصلاح شود همه‌چیز اصلاح می‌شود.

امام‌ جمعه شهرستان تیران و کرون با اشاره به نگرانی رهبر انقلاب از مقوله فرهنگ تأکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری در جمع مسؤولان ایشان مسأله فرهنگ را به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خود خواندند و به مسؤولان فرمودند که حقیقتاً در باب فرهنگ احساس نگرانی عمیق دارم.

وی با اشاره به سخنان یکی از مأمورین سازمان سیا درباره براندازی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: مقام ارشد سازمان سیا آمریکا مهم‌ترین حرکت در براندازی جمهوری اسلامی ایران را تغییر فرهنگ فعلی ایران می‌داند و به این امر بسیار مصمم هستند.

رشیدیان با بیان روش‌های مقابله با ناتوی فرهنگی یادآور شد: جهاد فرهنگی، تشکیل بسیج فرهنگی و تقویت خودباوری در مسأله فرهنگ و روشنگری و بیداری در مقابل توطئه‌های فرهنگی با ایجاد حلقه‌های صالحین و نشست‌هایی در حوزه‌ها و دانشگاه‌ها و حتی مهدکودک‌ها همگی از موارد مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن است.

امام‌ جمعه شهرستان تیران و کرون با اشاره به سالروز رحلت حضرت سلمان فارسی در سال ۳۵ هجری قمری افزود: سلمان یکی از محبوب‌ترین صحابه پیامبر و اصالتاً از روستای جی اصفهان است که به خاطر سر باز زدن از آیین نیاکانش و پیوستن به رسول اکرم(ص) در سرزمین حجاز از مقام بالایی برخوردار است چنانچه حدود ۱۲ آیه قرآن به سلمان اشاره می‌کند.

وی با اشاره به انتخاب میشل عون به‌ عنوان رییس‌جمهور لبنان افزود: انتخاب میشل‌عون از طریق مجلس لبنان یک پیروزی بزرگ برای حزب‌الله، ایران و جبهه مقاومت در سوریه است زیرا وی دشمن سرسخت اسرائیل و دوست بسیار دیرینه بشار اسد و سید حسن نصرالله است.

رشیدیان با اشاره به پیروزی بزرگ در جبهه‌های مقاومت عنوان داشت: پیروزی‌های اخیر در موصل و شکست سنگین تکفیری‌ها در حلب و پرتاب موشک ۱۲ متری یمنی‌ها به پایگاه هوایی جده که خسارات و تلفات سنگینی به رژیم آل‌سعود زد همگی نشان از در هم شکستن توطئه دشمنان و پیروزی امت حزب‌الله است.

انتهای پیام/۶۳۰۸۲/ ۳۰

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار