• کدخبر: 46372
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۱۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۲۱
  • چاپ خبــر
امام جمعه رضوانشهر:

تقدیر از کمک خیران در تجهیز دستگاه دیالیز شهرستان/ آمریکا ابرقدرتی خیالی است

حجت الاسلام شیاسی گفت: تجهیز شهرستان به دستگاه های دیالیز با کمک های خیران امری پسندیده و نیکو بود که باقی الصالحاتی شده و برای همیشه ماندگار است.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون امام جمعه رضوانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اهمیت نهاد خانواده در جامعه، اظهار کرد: زن و مرد در خانواده باید به مسئولیت های خود در قبال یکدیگر عمل کنند و قطع رابطه به دلیل مسائل جزئی و افزایش طلاق ها در جامعه بسیار دردناک است.

حجت الاسلام محمد شیاسی غیبت را آفت مجالس و مهمانی ها عنوان کرد و گفت: خداوند و ائمه اطهار علیهم السلام انسان ها به شدت از غیبت نهی کرده اند که به جای آن می توان با بیان انتقاد سازنده و رودرور، زمینه رشد طرف مقابل را فراهم ساخت.

وی با اشاره به استقبال پرشور مردم جهان از پیاده روی اربعین، تصریح کرد: ائمه اطهار علیهم السلام تاکید زیادی به زیارت امام حسین علیه السلام در اربعین کرده اند که زائران هم در این ایام باید به زیارت با معرفت این امام همام توجه بیشتری داشته باشند.

امام جمعه رضوانشهر افزود: عزای امام حسین علیه السلام در هرجایی که برپا شود بنا به گفته روایات، حکم حرم امام را پیدا می کند که جاماندگان از زیارت می توانند با استفاده از این مجالس، بهره ای از فیض زیارت قبر مطهر این امام عزیز ببرند.

حجت الاسلام شیاسی با بیان اینکه ۲۳ آبان به نام روز حمایت از بیماران کلیوی نامیده شده است، گفت: تجهیز شهرستان به دستگاه های دیالیز با کمک های خیران شهرستان و رضوانشهر امری پسندیده و نیکو بود که باقی الصالحاتی برای آنها شده و همانند سایر امور خداپسندانه،  برای همیشه ماندگار است.

وی با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، خاطرنشان کرد: افزایش استقبال مردم از کتاب و کتابخانه ها نشان از بالارفتن فرهنگ مطالعه در بین مردم است چرا که هیچ چیزی جای کتاب را در زندگی پر نمی کند.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به برگزاری انتخابات آمریکا، اظهار کرد: نقاب چهره آمریکا در این انتخابات با توهین ها، تهمت ها و مشکلات عدیده بوجود آمده توسط دو نامزد انتخاباتی و طرفداران آنها برداشته شد چرا که آشوب های زیادی در این کشور طی این مدت به پا شد.

حجت الاسلام شیاسی ادامه داد: آمریکا ابرقدتی خیالی است که با به نوکری گرفتن دیگر کشورها سعی در غارتگری و دخالت در امور همه کشورها را دارد ولی از عهده اداره کشور خود بر نمی آید.

وی با بیان اینکه آمریکا هیچ گاه از روحیه استکباری و غارتگری خود دست بر نمی دارد، گفت: پایبندی به اصول انقلاب اسلامی، دفاع از آن و توجه ویژه به اقتصاد، فرهنگ و سیاست در شرایط کنونی امری مهم برای جامعه است تا از این طریق بتوان دست استکبار جهانی را هم از کشور کوتاه کرد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار