• کدخبر: 46376
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۱۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۲۱
  • چاپ خبــر
امام جمعه تیران و کرون مطرح کرد؛

عربستان و حامیان تکفیری‌ها تنها بازنده بین المللی انتخابات آمریکا

امام جمعه تیران و کرون گفت: بزرگ‌ترین بازنده بین‌المللی انتخابات آمریکا، عربستان سعودی، قطر و حامیان تکفیری‌ها هستند زیرا سعودی‌ها و اردوغان علناً ترامپ را مورد اهانت قراردادند و او را فردی بی‌لیاقت معرفی کردند.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسین رشیدیان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن تسلیت به مناسبت در پیش بودن اربعین حسینی اظهار داشت: امام حسن عسگری (ع) یکی از پنج نشانه از نشانه‌های انسان مؤمن را زیارت امام حسین در روز اربعین می‌داند.

وی با اشاره به هفته کتاب و کتاب‌خوانی و آثار ارزشمند مطالعه افزود: بالا رفتن آگاهی فردی و اجتماعی، کسب تجارب از دیگران، یافتن راه‌های توسعه و پیشرفت، دست‌یابی به تکنولوژی صنعتی و نجات از جهل و نادانی و تاریکی همگی از آثار مطالعه کتاب است که باید هرچه بیشتر به آن اهتمام ورزیده شود.

امام‌جمعه شهرستان تیران و کرون با اشاره به پایین بودن میانگین مطالعه در کشور تصریح کرد: امروزه در کشورهای پیشرفته نظیر ژاپن، فرانسه میانگین مطالعه در شبانه‌روز بیشتر از ۳۰ دقیقه در روز است که این میزان در کشور ما به عدد ۱۹ دقیقه در شبانه‌روز می‌رسد که اخیراً گفته‌ شده میانگین مطالعه در کشور به ۲۳ دقیقه در شبانه‌روز افزایش‌یافته است.

حجت‌الاسلام رشیدیان ادامه داد: آمار نشان می‌دهد که فرهیختگان و دانشمندان ایرانی به‌طور میانگین بالای ۷۶ دقیقه در شبانه‌روز مطالعه داشته‌اند که نظیر همچون علامه امینی با ۱۹ ساعت مطالعه در روز و یا علامه طباطبایی با ۱۲ ساعت مطالعه در شبانه‌روز به دانش و علم دست‌یافته‌اند.

وی با اشاره به مناظرات دو نامزد آمریکایی و نمایان شدن چهره آمریکا عنوان کرد: چهره واقعی آمریکا در مناظرات ریاست جمهوری به دنیا نشان داده شد و خودشان اعتراف کردند که یک‌پنجم مردم آمریکا در فقر و ۴۲ میلیون گرسنه و محروم از خدمات رفاهی و اجتماعی در آمریکا زندگی می‌کند و بدهی‌های زیادی دولت مردانشان به‌جای گذاشته‌اند.

امام‌جمعه شهرستان تیران و کرون با اشاره به علت پیروزی ترامپ جمهوری‌خواه در انتخابات آمریکا یادآور شد: خستگی مردم آمریکا از سلطه جریان غالب سیاسی، و شعارهای عوام‌پسندانه ترامپ باهدف جلب افکار عمومی و استفاده از سرمایه شخصی ترامپ در مقابل استفاده کلینتون از دلارهای قطر و عربستان سعودی همگی از دلایل پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا است.

حجت‌الاسلام رشیدیان تأکید کرد: بزرگ‌ترین بازنده بین‌المللی انتخابات آمریکا، عربستان سعودی، قطر و حامیان تکفیری‌ها هستند زیرا سعودی‌ها و اردوغان علناً ترامپ را مورد اهانت قراردادند و او را فردی بی‌لیاقت معرفی کردند و تمام پل‌های پشت سرشان را خراب کردند.

وی بابیان این‌که هر رییس جمهوری در آمریکا رأی بیاورد به سه موضع پایبند است اذعان داشت: حمایت بی‌چون چرا از رژیم منحوس صهیونیستی، حمایت از منافع آمریکا باروحیه استکباری و مبارزه با اسلام ناب و تعقیب طرح‌های جدید علیه ایران مواضعی است که هر رییس جمهوری در آمریکا دنبال می‌کند.

امام‌جمعه شهرستان تیران و کرون با اشاره به پیروزی‌های ارتش عراق در موصل و ارتش سوریه در حلب یادآور شد: خوشبختانه تا زمانی که آمریکا سرگرم جریان انتخابات بود موصل در شرف آزادی قرار گرفت و شهرهای زیادی در موصل و آن‌طرف یعنی حلب آزاد شد و ابوبکر البغدادی از موصل به سوریه فرار کرد.

انتهای پیام/۴۰/۶۳۰۸۲

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار