• کدخبر: 46503
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۳۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱
  • چاپ خبــر
با همکاری آموزش و پرورش شهرستان انجام می شود؛

اکران فیلم سینمایی یتیم خانه ایران در تیران و کرون/ روایتی از حادثه تلخ قحطی و کشتار مردم

معاونت فرهنگی اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گفت: این فیلم روایتی از کشتار 9 میلیون ایرنی است که تاکنون داستان هلوکاست گونه آن، راه به هیچ اثر هنری و سینمایی پیدا نکرده و هر ایرانی دوستدار وطن را تا انتها پای پرده سینما میخکوب می کند.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون معاونت فرهنگی اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در گفتگو با این پایگاه خبری پیرامون اکران فیلم سینمایی یتیم خانه ایران، اظهار کرد: اکران این فیلم سینمایی با حمایت مدیریت آموزش و پرورش و همکاری بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی شهرستان روز چهارشنبه در شهر تیران انجام می شود.

حبیب امینی گفت: این فیلم بسیار مهم که به بازه تاریخی سال های ۱۲۹۵ تا ۱۲۹۷ شمسی و حادثه تلخ قحطی در کشورمان می پردازد توسط ابوالقاسم طالبی کارگردان فیلم سینمایی قلاده های طلا ساخته شده و حاصل پنج سال پژوهش مستمر است.

وی افزود: یتیم خانه ایران که در حال اکران در سینماهای سراسر کشور است، از خیانت ها و حماقت های روشنفکران و درباریان آن زمان و قهرمانی و دلاورمردی های تعدادی از مبارزان نهضت جنگل که همه تلاش خود را برای جلوگیری از کشته شدن مردم شهرها انجام دادند، پرده برمی دارد.

معاونت فرهنگی اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج با دعوت از حضور مردم برای اکران این فیلم، خاطرنشان کرد: این فیلم روایتی از کشتار ۹ میلیون ایرنی است که تاکنون داستان هلوکاست گونه آن، راه به هیچ اثر هنری و سینمایی پیدا نکرده و هر ایرانی دوستدار وطن را تا انتها پای پرده سینما میخکوب می کند.

امینی ضمن تقدیر از همکاری آموزش و پرورش و فرهنگیان در اجرای برنامه های فرهنگی و اکران فیلم های سینمایی در شهرستان، یادآور شد: این اکران، سومین اکران فیلم سینمایی در شهرستان توسط ناحیه مقاومت بسیج است و اکران های قبلی با استقبال خوبی روبرو شده است.

وی گفت: اکران فیلم در روز چهارشنبه ۳ آذر ماه در سه سانس ۱۴ الی ۱۶، ۱۶ الی ۱۸ و ۱۸ الی ۲۰ در محل سالن بصیرت آموزش و پرورش انجام می شود و برای تهیه بلیط می توان به اداره آموزش و پرورش، حوزه های مقاومت بسیج و یا باجه روزنامه فروشی کیهان جنب دبستان فرشته مراجعه کرد.

photo_2016-11-21_15-22-07

انتهای پیام

 

 

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار