• کدخبر: 46846
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۵۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۹/۱۲
  • چاپ خبــر
امام جمعه رضوانشهر:

پرداخت حق وقف امری ضروری است/ برپایی موکب های مردم رضوانشهر در کربلا اقدامی ارزشمند بود

حجت الاسلام شیاسی گفت: در صورت تصرف در اموال موقوفه، پرداخت حق وقف امری ضروری و لازم است و باید دیگران را از اموال و مکان های وقف شده آگاه ساخت.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون  امام جمعه رضوانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به اهمیت نهاد خانواده در جامعه، اظهار کرد: اخلاق نیکو و حس محبت در بین اعضای یک خانواده باعث ثبات و همبستگی آنها خواهد شد و توجه زیاد به ظواهر و تجمل گرایی تداوم این نهاد مقدس را متزلزل می کند.

حجت الاسلام محمد شیاسی ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسگری علیه السلام در هشتم ربیع الاول و تبریک آغاز امامت امام زمان (عج) در نهم این ماه، گفت: امام حسن عسگری علیه السلام در وصیت خود در سندهای روایی سفارش زیادی پیرامون اهمیت به یاد خدا و مرگ بودن، تلاوت قرآن و صلوات فرستادن، کرده اند که با وجود پیشرفت های الکترونیکی در زندگی امروزه، باید به این موارد توجه بیشتری شود.

وی با اشاره به روز دانشجو در ۱۶ آذر، تصریح کرد: فرصت درس خواندن و علم آموزی، فرصت مغتنمی برای طلبه ها و دانشجویان است که باید نهایت استفاده را برای کیفیت دادن به علم خود ببرند و فقط به دنبال مدرک گرایی نباشند.

امام جمعه رضوانشهر قرار داشتن در دهه وقف از ۷ تا ۱۶ آذر را فرصت خوبی برای توجه بیشتر به این سنت حسنه و ماندگار دانست و اذعان کرد: در جامعه کنونی علاوه بر کم شدن وقف، بی توجهی هایی هم نسبت به پرداخت حق وقف صورت می گیرد.

حجت الاسلام شیاسی افزود: در صورت تصرف در اموال موقوفه، پرداخت حق وقف امری ضروری و لازم است و باید دیگران را از اموال و مکان های وقف شده آگاه ساخت.

وی با اشاره به جنایات ترورسیت ها در انفجار حله عراق، خاطرنشان کرد: شهید و زخمی شدن تعداد زیادی از ایرانیان و مردم سایر کشورها در این حادثه بسیار درناک بود ولی این گونه جنایات اثری بر اراده مردم نداشته و سال آینده استقبال بیشتری از همایش عظیم پیاده روی اربعین حسینی خواهد شد.

امام جمعه رضوانشهر گفت: حادثه برخورد دو قطار زائران امام رضا علیه السلام و کشته شدن تعداد زیادی از مردم  اندوه دیگری را بر قلب مردم وارد کرد که باید با مسئولان این حادثه به شدت برخورد شود.

حجت الاسلام شیاسی ضمن تشکر از وحدت و انسجام همراه با معنویت مردم در دو ماه عزاداری محرم و صفر، یادآور شد: برپایی چند موکب توسط مردم رضوانشهر در کشوری غریب و همکاری و همیاری مردم و خیران در این زمینه اقدامی سخت ولی ارزشمند بود که به امید خدا در سال های آینده هم استمرار خواهد داشت.

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار