• کدخبر: 46884
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۲۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
  • چاپ خبــر
رئیس بهزیستی تیران و کرون:

کمتر از ۱۰ درصد معلولان شهرستان، درآمد دارند/ اشتغال، مهمترین دغدغه قشر معلول تیران و کرون

معلولان در زمینه اشتغال با مشکلات فراوانی مواجهند،کار برای معلولان بسیار کم است و کمتر از 10 درصد آنها در سطح شهرستان درآمد دارند که باید مسئولان برای آن چاره ای بیندیشند.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون  رئیس بهزیستی شهرستان در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری با تبریک روز معلول به معلولان تیران و کرون اظهار کرد: شهرستان دارای ۱۹۳۴ معلول است که در چهار حوزه ی توانبخشی، پیشگیری، اجتماعی و اشتغال از اداره بهزیستی خدمات دریافت می کنند.

اکبر حاجی عرب با اشاره به مشکلات معلولان در زمینه های مختلف گفت: معلولان در زمینه اشتغال با مشکلات فراوانی مواجهند،کار برای معلولان بسیار کم است و کمتر از ۱۰ درصد آنها در سطح شهرستان درآمد دارند که باید مسئولان برای آن چاره ای بیندیشند.

وی افزود: وام های اشتغال برای حل مشکلات اقتصادی در اختیار معلولان قرار می گیرد ولی ضمانت های بانکی دشوار و شرط وجود ضامن کارمند خوش حساب، انها را از پیگیری دریافت وام منصرف می کند.

رئیس بهزیستی شهرستان با تاکید بر لزوم توجه و همکاری بیشتر مسئولان با قشر معلول شهرستان خاطر نشان کرد: مسئولان باید وامهای خوداشتغالی را با شرایط بهتری در اختیار معلولان قرار دهند تا زمینه حل مشکلات ان ها فراهم شود.

حاجی عرب ادامه داد: حل مشکل اشتغال و ضمانت های بانکی معلولان موجب حل سایر مشکلات انها از جمله ازدواج و مسکن خواهد شد.

وی با اشاره به برنامه های اداره بهزیستی به مناسبت بزرگداشت هفته معلول گفت: برگزاری نمایشگاه توانمندی های معلولان، حضور معلولان و سخنرانی رئیس اداره بهزیستی در نماز جمعه، بازدید از مراکز توانبخشی، مدارس استثنایی و منازل معلولان، تقدیر از معلولان موفق و خانواده ی انها و ارائه رایگاه خدمات کلینیکی توانبخشی از جمله برنامه های این هفته است.

رئیس بهزیستی شهرستان افزود: مشکلات معلولان  باعث عقب نشینی آنها برای حضور در جامعه  نشود و از لحظه لحظه عمرشان استفاده کنند.

حاجی عرب با اشاره به امکانات لازم و محدود برای جامعه معلولان اظهار کرد: از خانواده ها، جامعه و مسئولان خواهش می کنیم به معلول به عنوان عضوی از این اجتماع نگاه کنند و زمینه هنرآموزی و کار و فعالیت را براشان مهیا کنند.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار