• کدخبر: 46978
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۴۲ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
  • چاپ خبــر
رئیس شورای بخش کرون:

توزیع اعتبارات ورزشی در شهرستان عادلانه نیست/ کرون مظلوم در حسرت ساخت استخر

هاشم پور گفت: ساخت استخر یکی از مطالبات ورزشی مردم بخش کرون است در حالی که با توزیع ناعادلانه اعتبارات ورزشی دو استخر با بودجه دولتی و یک استخر خصوصی در شهر تیران در حال احداث است.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون رئیس شورای بخش کرون در گفتگو با این پایگاه خبری با انتقاد از کم توجهی اداره ورزش و جوانان شهرستان به بخش کرون، اظهار کرد: اکثر امکانات ورزشی تیران و کرون در مرکز شهرستان ساخته می شود در حالی که مردم روستاهای بخش مرکزی و کرون با وجود استعداد بالا، امکان استفاده از آنها را ندارند.

حجت هاشم پور با اشاره به مشکلات استفاده روستائیان از امکانات ورزشی شهرستان، گفت:  حضور مردم در مرکز شهرستان با توجه به بعد مسافت زیاد، علاوه بر گرانی هزینه و اتلاف وقت، با خطرات و تبعات اجتماعی زیادی روبرو است.

وی افزود:  تدبیر و نظارت مسئولان در زمینه تقسیم سالن ها و امکانات ورزشی در سطح شهرستان، مشکل مردم روستا در حوزه ورزش را حل خواهد کرد.

رئیس شورای بخش کرون با بیان اینکه ۷۱ درصد جمعیت شهرستان در روستاها (۵۱ درصد کرون، ۲۰ درصد مرکزی) ساکن هستند، تصریح کرد: ساخت استخر یکی از مطالبات ورزشی مردم بخش کرون است در حالی که با توزیع ناعادلانه اعتبارات ورزشی دو استخر با بودجه دولتی و یک استخر خصوصی در شهر تیران در حال احداث است.

هاشم پور ادامه داد: شورای کرون برای ساخت یکی از استخرها در این بخش مکاتباتی را با مسئولان شهرستان پیش از کلنگ زنی انجام داد اما با کم توجهی آنها، این استخر در مرکز شهر تیران کلنگ زنی شد.

وی با اشاره به قاطعیت و حضور پرشور مردم روستا در صحنه های حساس انقلاب اسلامی از جمله جنگ تحمیلی، انتخابات و دفاع از حرمین، خاطرنشان کرد: مسئولان نباید در هنگام توزیع امکانات جمعیت بالای مردم روستا در بخش کرون و مرکزی را نادیده بگیرند.

رئیس شورای بخش کرون با تاکید بر اهیمت توزیع عادلانه امکانات در سطح شهرستان، اذعان کرد: تجمیع امکانات در مرکز شهرستان باعث مهاجرت روستائیان و تمایل آنها به شهر نشینی می شود که این امر، با سیاست های نظام مغایرت دارد.

هاشم پور افزود: شهرنشینی در فکر یک روستایی نباید یک افتخار قرار بگیرد چرا که روستاها با این وجود از سکنه خالی شده و پسرفت می کنند.

وی یادآور شد: احداث استخر در بخش کرون و در محور اصفهان داران علاوه بر کسب رضایت مردم روستا، قابلیت دسترسی برای سایر مردم شهرستان و گردشگران را دارد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار