• کدخبر: 47021
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۰ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
  • چاپ خبــر
در همایش خانواده شاهد و ایثارگر شهرستان مطرح شد؛

خانواده شهدا جایگاه حساسی در جامعه دارند/ رسالت بنیاد شهید تکریم خانواده های شاهد و ایثارگر است

امام جمعه تیران و کرون گفت: خانواده های شهدا و ایثارگران جایگاه حساسی در جامعه دارند چراکه الگویی برای مردم هستند و باید مراقب اعمال و رفتار خود باشند.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون همایش و اردوی یک روزه بانوان خانواده های شاهد و ایثارگر شهرستان تیران و کرون صبح امروز در آستانه میلاد با سعادت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و امام جعفر صادق علیه السلام در اردوگاه شهید باهنر شهر گلدشت برگزار شد.

امام جمعه شهرستان تیران و کرون در این همایش با اشاره به جایگاه نماز در زندگی مسلمانان، اظهار کرد: آیات و روایات زیادی پیرامون اقامه نماز و سفارش دیگران به انجام این عمل معنوی بیان شده است که این تاکیدها نشان از اهمیت والای نماز نزد پروردگار دارد.

حجت الاسلام رشیدیان گفت: اعمال عبادی از جمله نماز و روزه راه سعادت را به انسان نشان می دهند و خانواده ها باید فرزندان خود را از قبل از سنین بلوغ به اقامه این امور عبادی ترغیب کنند.

وی با بیان اینکه شیوه رفتار والدین در خانواده تاثیر بسزایی در عمل فرزندان دارد، تصریح کرد: پدر و مادر باید با رفتار مناسب  با فرزندان و پرهیز از پرخاش و بددهنی بچه ها را به سمت انجام اعمال عبادی بخصوص نماز تشویق کنند که مادران در تربیت فرزند تاثیر بیشتری دارند.

امام جمعه شهرستان تیران و کرون خانواده ایثارگران را صاحبان و سرمایه های اصلی نظام عنون کرد و ادامه داد: خانواده های شهدا و ایثارگران جایگاه حساسی در جامعه دارند چراکه الگویی برای مردم هستند و باید مراقب اعمال و رفتار خود باشند.

حجت الاسلام رشیدیان افزود: دشمنان ایران اسلامی از طریق مختلف از جمله رسانه ها، سعی در بزرگنمایی مسائل کوچک و مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و ایجاد تشویش بین مردم را دارد که خانواده های شهدا و ایثارگر باید مراقب این عمل بدخواهان انقلاب اسلامی باشند.

وی افراد حاضر در جلسه را پرچمداران دفاع از انقلاب اسلامی خطاب کرد و گفت: شما باید در خط مقدم جنگ نرم تمام تلاش خود را به کار گیرید و در مقابل شایعات پخش شده درجامعه آگاهانه رفتار کنید.

امام جمعه شهرستان با اشاره به فعالیت موثر نیروهای نظامی فراتر از مرزهای کشور، اذعان کرد: خداوند به برکت مجاهدت های دلیرمردان ایران، اقتداری به نظام اسلامی بخشیده که هیچ قدرتی توانایی تصمیم گیری و زورگویی برای آن را ندارد و باید قدر این نظام دا دانست.

IF

 

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پیرامون برگزاری برنامه های مختلف ویژه خانواده های شاهد و ایثارگر گفت: رسالت این اداره تکریم خانواده های شاهد و ایثارگر و پوشش دادن اوقات فراغت آنها با برنامه های مختلف مذهبی، فرهنگی و آموزشی است.

مهرداد حسن پور با اشاره به برگزاری فصلی اردوهای فرهنگی، تفریحی و آموزشی، تصریح کرد: اردوی امروز با حضور ۱۱۰ نفر از بانوان خانواده شاهد و ایثارگر شهرستان و اجرای برنامه های فرهنگی و مشاوره خانواده در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد و امام جمعه، فرماندار شهرستان، فرمانده لشکر ۸ نجف اشرف و معاونان وی مهمان ویژه مراسم بودند.

وی افزود: ظهر امروز تعداد ۳۰ نفر از پدران و مادران شهدای شهرستان با قطار به سفر زیارتی مشهد مقدس اعزام شدند.

 

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار