• کدخبر: 47095
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۳۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۴
  • چاپ خبــر
در گفتگو با مدیر عاملان شرکت تعاونی کامیونداران مطرح شد؛

مسئولان مشکلات بخش عمومی را در اولویت قرار دهند/ رونق اقتصادی توسط کامیونداران در شهرستان

مدیر عامل کامیون داران بخش کرون گفت: مسئولان مشکلات بخش عمومی را در اولویت قرار دهند چرا که احداث مکانی ویژه کامیون داران بخش کرون اهمیت بیشتری نسبت به احداث مجتمع رفاهی دارد.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون  ۲۶ آذر سال ۱۳۶۲ یادآور  ایامی است که در آن حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، فرمانی در زمینه اعزام کامیون ها به بنادر جنوبی برای تخلیه کالاهای وارداتی و مایحتاج مردم صادر کردند. در پی این فرمان کامیون داران سراسر کشور، آمادگی خود را برای تخلیه بنادر و حمل و نقل مواد ضروری مورد نیاز مردم اعلام کردند.

۱۴ سال پس از صدور فرمان امام راحل (ره)، در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و برای آگاه سازی هرچه بیشتر جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل و نقل، روز ۲۶ آذر ماه از سوی شورای فرهنگ عمومی، به عنوان روز حمل و نقل شناخته شد.

بخش حمل و نقل از جمله بخش های زیربنایی اقتصاد هر جامعه است که علاوه بر تحت تأثیر قراردادن فرآیند توسعه اقتصادی، خود نیز در جریان توسعه دچار تغییر و تحول می شود.

467377_940

اقتصاد بخش عظیمی از مردم شهرستان تیران و کرون به این بخش گره خورده است و بیش از ۲۰۰۰ دستگاه کامیون این شهرستان در جاده های کشور فعالیت دارند، به همین مناسبت مصاحبه ای را با روسای کامیون داران شهرستان ترتیب داده ایم که توجه شما را به آن جلب می کنیم.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی خود راننده کامیون داران بخش کرون در گفتگو با این پایگاه خبری ضمن تبریک روز حمل و نقل اظهار کرد: این شرکت در سال ۱۳۹۲  با هدف ساماندهی کامیون های بخش کرون و با همکاری مسئولان بخش و شهرستان تاسیس شد.

محمدعلی هادی گفت: تعداد ۹۰۰ دستگاه کامیون سبک و سنگین از وزن ۹ تا ۴۰ تن در بخش کرون وجود دارد که در داخل و خارج از کشور در جاده های ترانزیتی فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه این شرکت هنوز مکان ثابتی برای ساماندهی کامیون ها ندارد، خاطر نشان کرد: مکان مورد نیاز برای این شرکت باید در کنار خیابان اصلی باشد ولی به دلیل اینکه اکثر زمین های منطقه کرون کشاورزی و شخصی هستند ما مجبور به استفاده از زمین های سند دار و ملی هستیم.

557040

مدیرعامل شرکت تعاونی خود راننده کامیون داران بخش کرون افزود: احداث این شرکت در جاده اصلی طبق ضوابط سازمان حمل و نقل باید همراه با احداث مرکزی خدماتی رفاهی باشد که این کار به دلیل اختصاص مجتمع رفاهی دیگر توسط کمیته واگذاری برای ما ممکن نیست.

هادی با تشکر از حمایت های مسئولان شهرستان و بخش کرون گفت: مسئولان مشکلات بخش عمومی را در اولویت قرار دهند چرا که احداث مکانی ویژه کامیون داران بخش کرون اهمیت بیشتری نسبت به احداث مجتمع رفاهی دارد.

وی ادامه داد: ساماندهی کامیون ها در یک شرکت تعاونی علاوه بر جلوگیری از ورود وسایل نقلیه سنگین در روستاها، خطرت جانی، ترافیک و آلودگی صوتی را کاهش می دهد.

رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی کامیون داران بخش کرون با بیان اینکه نیاز به ۲۰ هکتار برای احداث این شرکت تعاونی است، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۵ هکتار زمین بایر و حصار شده و ۵ هکتار زمین دیگر در جوار یکدیگر در بخش کرون وجود دارد که در صورت حل مشکل مجتمع رفاهی تا حدودی پاسخگوی نیاز ما است.

IF

 

 

مدیر عامل شرکت تعاونی کامیونداران شهرستان تیران و کرون با اشاره به فعالیت و خدمت رسانی ۳۵ ساله این شرکت به مردم اظهار کرد: این شرکت در شهرک صنعتی شهید چمران محل توقف و تعمیرگاه کامیون های شهر تیران، پارکینگ خودروهای توقیفی نیروهای انتظامی، محل معاینه فنی خودروهای سبک و اولین و تنها شرکت حمل و نقل در شهر تیران است.

علیرضا محمدی با بیان اینکه مساحت این شرکت تعاونی ۱۰۰ هزار متر مربع است، افزود: مجموعه انجمن صنفی کامیون داران شهرستان در همین شرکت با حدود ۴۵۰ مشغول به فعالیت هستند.

وی گفت: این شرکت دارای حدود ۵۰۰ عضو و ۱۴ هزار و ۸۰۰ سهام است که با بیش از ۲ هزار دستگاه کامیون سبک و سنگین فعالیت خوبی در عرصه تحولات اقتصادی شهرستان دارند.

مدیرعامل شرکت تعاونی کامیون داران شهر تیران تصریح کرد: نوسازی ناوگان حمل و نقل کامیون داران، حل مشکل بیمه تکمیلی رانندگان و بانشستگی آنها از جمله درخواست های این قشر مردم از مسئولان است.

IF

محمدی با اشاره به تاثیر مستقیم و غیر مستقیم این شرکت تعاونی بر اقتصاد شهرستان، خاطر نشان کرد: فعالیت و درآمدزایی کامیون داران باعث رونق اقتصادی در شهرستان و جذب سرمایه از بیرون به داخل شهر شده است.

وی افزود: کامیون داران با سرمایه مالی و انسانی خودشان وارد این صنعت شده اند و تحت مدیریت و اختیار سازمان حمل و نقل فعالیت کرده و چرخ عظیم صنعت حمل و نقل را به نفع همه مردم ایران اسلامی می چرخانند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار