• کدخبر: 47291
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۸ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲
  • چاپ خبــر

لزوم بهره گیری از ظرفیت های هنری برای گسترش فرهنگ نماز

استاد حوزه و دانشگاه گفت: بهره گیری از ظرفیت های هنری برای گسترش فرهنگ نماز در جامعه ضروری و لازم است.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون   حجت الاسلام مهدی گرجی در اجلاس نماز شهرستان تیران و کرون اظهارداشت: تهیه تئاتر و سرود برای نماز و ارائه آن ها برای دانش آموزان و نوجوان زمینه ساز ترغیبب و تشویق آن ها به نماز به ویژه نماز جماعت می شود.

 

وی افزود: بهره گیری از ظرفیت های هنری برای گسترش فرهنگ نماز در جامعه ضروری و لازم است زیرا زبان شیرین و اثر گذار برای گسترش فرهنگ نماز در جامعه است.

حجت الاسلام گرجی ادامه داد: برای گسترش و تقویت باورهای دینی و اقامه نماز در مسجد لازم است برای افراد در سن کودکی و نوجوانی سرمایه گذاری کرد که در این خصوص آموزش و پرورش را باید یاری کرد و حمایت خیرین و معرفی آن ها به مدارس برای فعالیت های دینی در مساجد مصداقی از این حمایت ها است.

وی بر حفظ وحدت در نماز و فعالیت در این حوزه تاکید کرد و گفت: از مسائل حاشیه ای و سلایق سیاسی و جناحی باید دور شد زیرا این فعالیت ها مانع پیشرفت انسان و انجام فعالیت در این حوزه است.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: اگر مواضع شخصی و سیاسی را در مباحث دینی وارد کنیم آنگاه شبه و شائبه در این حوزه وارد می کنیم که این شبه و شائبه ها به ضرر جامعه و مباحث دینی و باورهای دینی است.

وی به ضرورت تقویت ارتباط روحانیون با اهالی محل و مردم مسجد تاکید کرد و گفت: تشویق جوانان و نوجوان دارای رتبه و استعداد، عیادت بیماران و حضور به موقع در مسجد و ارتباط گیری با نماز گزاران به ایجاد زمینه برای حضور مردم در مساجد فراهم می کند.

وی ادامه داد: همه کارهایی که برای نماز انجام می دهیم از لطف خداست که این فرصت برای ما فراهم شده تا اینکه کار خیر د رحوزه دین انجام دهیم.

شبستان

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار