• کدخبر: 47493
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۴۶ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
  • چاپ خبــر
زنان در خط مقدم اقتصاد مقاومتی؛

انتخاب‌های خانواده و نقش آن در رشد اقتصادی

نقش زنان در اقتصاد مقاومتی پررنگ است و وظیفه زنان در جنگ اقتصادی دشمنان علیه انقلاب اسلامی دوچندان شده است. از این رو باید زنان خود را در خط مقدم جبهه های اقتصادی ببینند و برای رشد اقتصادی بکوشند.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون به نقل از خطب شکن، ضیاءالدین حسینی/ درآمد هر خانواده می‌تواند مقدار محدودی از خواسته های خانواده را برآورده کند، از این رو خانواده باید از میان خواسته‌های خود انتخاب کند.

بهترین و اقتصادی‌ترین انتخاب برای خانواده، انتخابی است که بیشترین رضایت خاطر و خشنودی را برای اعضای خانواده به بار آورد. اقتصاددانان به جای رضایت خاطر از یک اصطلاح علمی به نام «مطلوبیت» استفاده می‌کنند.

آنها می‌گویند بهترین انتخاب، انتخابی است که بیشترین مطلوبیت را برای خانواده ایجاد می‌کند. زنان در مدیریت و برنامه‌ریزی الگوهای مصرفی در خانواده نقش اصلی را دارند. در جوامع سنتی این نقش زنان بیشتر در موضوع قناعت در خانواده مطرح است.

پیشنهادی برای انتخاب بهینه

چگونگی توزیع منابع در دسترس خانواده بین اعضای آن بسیار مهم است و واضح است اگر یکی از اعضای خانواده قسمت بیشتری از درآمد خانواده را به خود اختصاص دهد سهم کمتری برای دیگران می‌ماند. در اینجا یک راه حل طلایی برای توزیع مناسب درآمد خانواده پیشنهاد می‌کنیم.

فهرستی از خواسته‌‌ها و انتخاب‌های ممکن را بنویسید. انتخاب‌ها را آن قدر با هم عوض کنید که به بهترین انتخاب با توجه به درآمدتان دست پیدا کنید.

image634968001455256498

توجه کنید که هر خانواده سازمانی است که تولید و توزیع کالا را انجام می‌دهد. مکانی است که در آن گروهی زندگی، کار و بازی می‌کنند و عمل هر یک بر دیگری اثر می‌کند.

پیداست که درآمد خانواده تنها می‌تواند درصدی از نیازهای افراد خانواده را تأمین کند. از این رو باید از میان خواسته‌ها بهترین و لازم‌ترین انتخاب به‌عمل آید.

انتخاب بهترین ها فقط با همکاری به دست می آید

نیاز به انتخاب در تمام طول زندگی وجود دارد. انتخاب کالاهای مختلف بستگی به درآمد خانواده و تشخیص آنها دارد. هر چه درآمد محدودتر باشد انتخاب‌ها هم محدود می‌شود و در نتیجه باید انتخاب‌ها درست و بهینه باشد تا بیشترین رضایت خاطر و مطلوبیت را برای افراد خانواده به بار آورد.

برای رسیدن به این سطح، همکاری پدر و مادر لازم و ضروری است ولی نقش مادر با توجه به مسئولیت مادری و همسری از پدر مهم‌تر است. بریز و بپاش‌ها و مخارج فرعی و غیرضروری یا گاهی زیان‌آور نه تنها سطح بهره‌وری خانواده را کاهش می‌دهد بلکه به‌صورت فرهنگ و عادت نامطلوب به نسل‌های آینده منتقل می‌شود.

image634941923413318641

جنگ اقتصادی و هدف قرار گرفتن هویت اقتصادی مردم

جنگ فرهنگی دشمن یکی دیگر از طرح های پیچیده استکبار جهانی است. هدف دشمنان از جنگ نرم و شبیخون فرهنگی چیزی جز از بین بردن هویت و اصالت جوانان ایران اسلامی به خصوص زنان با غیرت و نقش آفرین نیست و آنان می خواهند عزت زنان ما را از بین ببرنند و کاری کنند که در همه ی ابعاد، اعم از اقتصادی و فرهنگی انتخاب های ما به سمتی گرایش پیدا کند که زندگی رفاه زده و منحرف غربی می پسندد.

امروز برنامه ریزی پیچیده دشمن در بحث جنگ اقتصادی است ، تحریم اقتصادی از جمله توطئه‌های استکبار علیه ایران اسلامی است که مردم ایران خواهند توانست با توجه به منویات مقام معظم رهبری با تکیه بر اقتصاد مقاومتی این نقشه شوم دشمن نیز برطرف خواهد شد.

زنان در خط مقدم جبهه های اقتصادی

نقش زنان در اقتصاد مقاومتی پررنگ است و وظیفه زنان در جنگ اقتصادی دشمنان علیه انقلاب اسلامی دوچندان شده است. زیرا این قشر از جامعه هستند که باید به انتخاب های خانواده ها جهت دهند.

مثلا اگر زنی به جای استفاده از کالاهای خارجی، خانواده را به سمت و سوی استفاده از کالاهای تولید داخل سوق دهد، می تواند در رشد اقتصادی کمک کند،

1230

در مقابل زنانی که تجمل گرا هستند و کالاهای خارجی را برای فخرفروشی به دیگران انتخاب می کنند، علاوه بر تنگی معیشت خانواده موجب از بین رفتن قوام اقتصادی کشور نیز خواهند شد.

از این رو باید زنان خود را در خط مقدم جبهه های اقتصادی ببینند و برای رشد اقتصادی بکوشند.

انتهای پیام/ خطب شکن/ الف

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار