• کدخبر: 47501
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۱۱ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
  • چاپ خبــر
کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان:

تبلیغات مواد دخانی شرکت های توزیع کننده شهرستان جمع آوری می شود+ تصاویر

بابایی گفت: طی بازرسی های مشترک اداره اماکن نیروی انتظامی و واحد مهندسی بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان تا کنون 5 مورد تبلیغات نامتعارف مواد دخانی در سطح تیران و کرون جمع آوری شده و متخلفان به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون  کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان تیران و کرون در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به ضرر استفاده از مواد مخدر بر بدن انسان، اظهار کرد:

طرح جمع آوری تبلیغات مواد دخانی از شرکت ها و مغازه های توزیع کننده شهرستان تیران و کرون ضمن بازدید مشترک اداره اماکن نیروی انتظامی شهرستان و واحد مهندسی بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان انجام می شود.

علی بابایی گفت: این طرح به منظور اجرای قانون جامع مبارزه و کنترل دخانیات و با توجه به بخشنامه های استانی مبنی بر جلوگیری از تبلیغات مواد دخانیات از جمله ماده ۳۷ قانون ممنوعیت کالاها و خدمات آسیب رسان برنامه پنجم توسعه و همچنین تحقق اهداف سند ملی بیماریهای غیر واگیر برگزار می شود.

وی با بیان اهمیت جلوگیری از تبلیغات مواد دخانی، خاطرنشان کرد: شرکت های توزیع کننده مواد دخانی برای جذب مشتریان بیشتر اقدام به نصب تبلیغات با روش های خاص همراه با نورافشانی می کنند که برای کاهش آمار مصرف مواد مخدر باید با این گونه تبلیغات برخورد شود.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان افزود: راهکارهای جلوگیری از پخش مواد دخانی در کارگروه بهداشت و سلامت شهرستان پیش از اجرای این طرح بررسی شده و طی مکاتبات با اداره صنعت، معدن و تجارت، آموزش ها و اخطازیه های لازم به توزیع کنندگان مواد داده شده است.

بابایی با اشاره به بی توجهی توزیع کنندگان به قوانین،  یادآور شد: طی بازرسی های انجام شده تا کنون ۵ مورد تبلیغات نامتعارف مواد دخانی در سطح شهرستان جمع آوری شده که متخلفان به مراجع قضایی ارجاع داده شدند و اجرای این طرح در آینده ادامه خواهد داشت.

 

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار