• کدخبر: 47605
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۱۸ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۸
  • چاپ خبــر
در گفتگو با دبیر انجمن میراث دارن پارس مطرح شد؛

حضور تنها نماینده تیران و کرون در نمایشگاه توانمندی های روستایی تهران/ مسئولان شهرستان حمایت اندکی کردند+ تصاویر

حیدری با انتقاد از حمایت اندک مسئولان برای شرکت در این نمایشگاه، گفت: میراث فرهنگی و گردشگری در زمینه معرفی به استانداری و پرداخت هزینه یک بنر همکاری کرد و به جز شهرداری عسگران و دهیاری جاجا که هزینه دو بنر دیگر را قبول کردند، هیچ حمایت دیگری صورت نگرفت.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون دبیر انجمن میراث دارن پارس شهرستان در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به قابلیت های بالای تیران و کرون در بخش میراث فرهنگی و گردشگری در شهرها و روستاها، اظهار کرد: معرفی این جاذبه ها و توانمندی ها در عرصه های مختلف تاثیر زیادی در جذب گردشگر دارد که به همین منظور اینجانب به نمایندگی شهرستان در دومین نمایشگاه توانمندی های روستائیان و عشایر در نمایشگاه بین المللی تهران شرکت کردم.

حیدری با بیان اینکه این نمایشگاه از ۱۵ تا ۱۸ دی ماه برگزار می شود، گفت: غرفه تیران و کرون در این نمایشگاه به عرضه هنرهای دستی از جمله زنگوله سازی، ماشته بافی، چیت گری(سفره های قلمکار) سفالگری، محصولات چلنگری و آهنگری ، شیره و سرکه محلی و معرفی اختراع ورمی کمپوست شهرستان می پردازد.

وی ضمن یادآوری این نکته که تیران و کرون با بیش از پنجاه روستا، بیشترین تعداد روستا در یک شهرستان را به خود اختصاص داده است، افزود: جاذبه های گردشگری تیران و کرون با وجود قدمت و جذابیت های بالا برای بسیاری از مردم ناشناخته است به همین منظور بنر، بروشور و دی وی دی های بوم گردی برای ارائه به بازدیدکنندگان از نمایشگاه تهیه شده است.

photo_2017-01-09_01-41-05

دبیر انجمن میراث دارن پارس با انتقاد از حمایت اندک مسئولان برای معرفی شهرستان در این نمایشگاه، خاطرنشان کرد: میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان فقط در زمینه معرفی اینجانب به استانداری برای گرفتن غرفه در نمایشگاه و پرداخت هزینه یک بنر همکاری کرد و به جز شهرداری عسگران و دهیاری جاجا که هزینه دو بنر دیگر را قبول کردند، هیچ کمک و حمایت دیگری صورت نگرفت.

حیدری  با بیان اینکه فقط به دلیل علاقه شخصی حتی بدون کمک دیگران حاضر به حضور در این نمایشگاه شدم، تصریح کرد: مسئولان شهرستان در اداره ها و شهرداران و دهیاران باید برای معرفی شهرستان به مردم کشور برای جذب گردشگر و  سرمایه، به افراد علاقمند کمک دهند تا مشکلات رفع شده و کار به خوبی انجام شود.

وی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در شهرستان ها را به نفع مردم منطقه دانست و یادآور شد: اقتصاد مقاومتی در این گونه نمایشگاه ها تعریف می شود چراکه فرصت ارائه و نمایش محصولات داخلی و بخصوص محصولات تولید کنندگان کوچک وجود دارد.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار