• کدخبر: 49746
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۵۷ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۱۲/۱۳
  • چاپ خبــر
امام جمعه رضوانشهر بیان کرد:

توضیحات تکمیلی پیرامون لغو تشییع شهدا/ مسئولان برای ایجاد شادی در مردم مشکلات اقتصادی را حل کنند

حجت الاسلام شیاسی گفت: طی صحبت های انجام شده از طرف دفتر امام جمعه با بنیاد حفظ آثار استان، مسئله کنونی روند همیشگی برنامه های سردار باقرزاده اعلام شد که در صورت تجدید نظر برای مکان یا زمان خاکسپاری شهدا برنامه کلا به تعویق خواهد افتاد.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون امام جمعه رضوانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تقدیر از برگزاری مراسم های سالروز شهادت دختر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، اظهار کرد: مراسم های سوگواری ایام فاطمیه باید با شور و شکوه زیادی برگزار شود تا بدین وسیله علاوه بر نمایش اتحاد عمومی، جهانیان از اهمیت این مناسبت مطلع شوند.

حجت الاسلام محمد شیاسی با اشاره به سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ۱۴ اسفند، گفت: مردم و خیران با جمع آوری کمک های خود به هر میزان و قیمتی، می توانند قدمی برای رفع نیازمندی و مشکلات محرومان به خصوص دانش آموزان بی بضاعت بردارند.

وی حفظ و حراست از منابع طبیعی را امری مهم و حساس دانست و یادآور شد: اداره منابع طبیعی و مردم به خصوص افراد دام دار، با تعامل با یکدیگر می توانند از نابودی منابع طبیعی و مراتع جلوگیری کنند.

امام جمعه رضوانشهر با اشاره به سالروز تاسیس کانون های مساجد در ۱۸ اسفندماه، خاطرنشان کرد: کانون های فعال مساجد تاثیر زیادی در جذب جوانان به خانه های خدا دارند که مسئولان مربوطه در مساجد باید توجه بیش تری به این کانون ها داشته باشند.

حجت الاسلام شیاسی در بیان توضیحاتی تکمیلی پیرامون علت لغو شدن تشییع شهدای گمنام در رضوانشهر، تصریح کرد: برنامه ریزی و هماهنگی مراسم های شهدای گمنام توسط ناحیه های مقاومت بسیج انجام می شود که پس از درخواست تجدید نظر پیرامون مکان دفن شهدای گمنام، لغو برنامه به مسئولان سپاه شهرستان اعلام شد.

وی ادامه داد: طی صحبت های انجام شده از طرف دفتر امام جمعه با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان، مسئله کنونی روند همیشگی برنامه های سردار باقرزاده اعلام شد که در صورت تجدید نظر برای مکان یا زمان خاکسپاری شهدا، بدلیل کمبود فرصت و انجام بررسی های بیشتر، برنامه کلا به تعویق خواهد افتاد.

امام جمعه رضوانشهر افزود: هدف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس بالابردن کیفیت برنامه ها و برنامه ریزی های دقیق برای استفاده از وجود پربرکت شهدا است لذا برنام تشییع در رضوانشهر برای بررسی های بیشتر به زمان دیگری موکول شد.

حجت الاسلام شیاسی با بیان اینکه سال اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل رو به پایان است، خاطرنشان کرد: مسئولان کشور در نهاد های مختلف بنا بر فرموده رهبر معظم انقلاب باید گزارش عملکرد خود را پیرامون این امر بیان کنند.

وی با اشاره به اینکه با وجود مشکلات فراوان، کار اساسی و کافی در این زمینه انجام نشده است، گفت: برخی از مسئولان صحبت از ایجاد شادی و نشاط در بین مردم می کنند در صورتی که شادی با برگزاری کنسرت ها، اختلاط زن ومرد و مسائل ایجاد شده در دانشگاه ها بوجود نمی آید.

امام جمعه رضوانشهر افزود: رفع بیکاری، ایجاد اشتغال برای جوانان، فعال کردن اقتصاد و از بین بردن رکود زمینه شادی مردم را فراهم می کند.

حجت الاسلام شیاسی با اشاره به اهمیت جلوگیری از پرداخت حقوق های نجومی، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی سقف حقوق ۲۴ میلیون تومان را برای مدیران دولتی تصویب کرده در صورتی که کارگران ساده زحمتکش با نهایت حقوق یک میلیون و مشکلات فراوان زندگی را به سختی می گذرانند آن وقت توقع ایجاد شادی در مردم را دارید؟!

وی ادامه داد: مسئولان باید برای مردم کار کنند و تلاش خود را برای حل مشکلات انجام دهند تا شادی در آنها بوجود آید.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار