• کدخبر: 51434
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۴۹ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۷
  • چاپ خبــر
در پی بی نظمی های تبلیغاتی شهر تیران؛

جای خالی فرهنگ تبلیغات در شور انتخابات/ مدیریت ضعیف شهرداری در جانمایی تبلیغات انتخاباتی+ تصاویر

در بین این همه برنامه ریزی برای انتخابات، آیا تدبیر و پیش بینی لازمی برای تبلیغات آن هم برای شهر نوپا و آراسته ای مانند تیران نباید وجود داشته باشد؟

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون مردم ایران همیشه در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی با حضور و حمایت خود از آرمان های کشور و نظام دفاع کرده و در انتخابات که یکی از بارزترین نمادهای این حمایت است، حضور پرشوری داشته اند.

برگزاری ۳۵ انتخابات فرصتی برای کسب تجربه در هر دوره و تصحیح کم و کاستی های سابق بوده است.

مردم شهرستان تیران و کرون در صحنه های مختلف از جمله راهپیمایی و انتخابات ها حضور پرشوری داشته و در انتخابات سابق اسفند ۹۴ با حضور ۷۱ درصدی خود آماری بالاتر از میانگین کشوری کسب کرده و به جرات می توان گفت حق خود را تا حد زیادی به کشور ادا کرده اند.

اما در قبال این توجه، حمایت و حضور مردم، مسئولان هم وظایفی از جمله برنامه ریزی جهت برپایی هر چه بهتر و بدون نقص برنامه ها را بر عهده دارند که البته در مورد انتخابات ماه ها پیش از برگزاری این رخداد سیاسی جنب و جوش و تلاطم خاصی در ارگان های دولتی به خصوص فرمانداری احساس می شود تا هماهنگی های لازم انجام شود و تا کنون هم مشکل خاصی در شهرستان مشاهده نشده که از همین تریبون تقدیر و تشکر مردم شهرستان را به مسئولان ابلاغ می کنیم.

اما …

نزدیک انتخابات شهر رنگ و بوی انتخاباتی به خود می گیرد یک هفته پیش از آغاز رای گیری تبلیغات نامزدها آغاز شده و هر داوطلب به هر شیوه ممکن سعی در جلب نظر مردم دارد.

تبلیغ معمول در شهر و روستاها چاپ بنر، پوستر و بروشورهای تبلیغاتی است که در تبلیغات انتخابات پیش رو با گسترده شدن فضای اینترنت و شبکه های اجتماعی، بار مسئولیت زیادی بر عهده این بستر مجازی افتاده است.

این چند روزه در شهر تیران که قدم بزنید پوستر نامزدهای مختلفی به چشم می آید که هر کدام رنگ و لعاب خاص خود را دارد اما کمی بیشتر که پیش بروی بی نظمی و در هم ریختگی تبلیغات خسته و کلافه ات می کند!

دیوارها، درخت ها، ایستگاه های اتوبوس و تاکسی،  تابلوهای اعلان شهری، تقاطع هایی که با نصب بنرها دید از روبه رو را کور کرده است و حتی جدول هایی که زمان زیادی از رنگ آمیزی آنها نمی گذرد پر است از برگه های تبلیغاتی کاندیداها آن هم احتمالا با چسب هایی که هیچ کس با هیچ منظوری حتی پاکسازی نتواند آنها را بکند!

در این بین تابلوهای اعلانات هم با تعداد محدود شده صحنه رقابت تبلیغات داوطلبان مختلف و اعلامیه های ترحیم!

تبلیغات و معرفی حق داوطلبان است ولی وقتی شرایط و بستر مناسبی در شهر مهیا نباشد مجبور هستند از ظرفیت های موجود دیگر، هر چند به اشتباه استفاده کنند.

این جا است که مسئولان شهرستان زیر سوال رفته و هر فرد از خودش می پرسد در بین این همه برنامه ریزی برای انتخابات، آیا تدبیر و پیش بینی لازمی برای تبلیغات آن هم برای شهر آراسته ای مانند تیران نباید وجود داشته باشد؟

شهرستان تیران و کرون و شهر تیران به عنوان محور مواصلاتی غرب استان دارای ترددهای زیادی از شهرستان و استان های هم جوار است حال خدا می داند مسافران رهگذر با مشاهده این سبک تبلیغات چه گفته اند.

شهرداری مسئول اداره امور شهر و زیبا سازی است و قطعا در این مورد هم با همفکری شورا و مسئولان شهرستان با تعبیه جایگاه های مناسب همانند بسیاری از شهرها می توانست از این همه بی نظمی و زشت شدن چهره شهر جلوگیری کرده و با ساماندهی، شرایط بهتری را هم برای آشنایی مردم با کاندیداها مهیا کند.

در این بین هستند افرادی هم که هیچ توجهی به نظافت و محیط اطراف خود نداشته ، با خودخواهی تمام برگه های خود را به بهانه تبلیغ بیشتر در سطح شهر و خیابان ها پخش کرده  و عاقبت کار خود را در نظر نمی گیرند و حتی به خود اجازه می دهند تبلیغات خود را بر روی تبلیغات سایر نامزدها چسبانده یا تبلیغات آنها را مخدوش و خراب کنند البته نا گفته نماند از نظر مردم کسی که از همان ابتدا مدیریت درستی بر اوضاع نداشته باشد لیاقت تصدی جایگاه شورا را هم ندارد.

انتخابات تمام می شود اما پس از آن، کارگران زحمتکش شهرداری و تعداد محدود دوستداران محیط زیست همانند همیشه باید جور بی فکری برخی مردم و مسئولان را کشیده و گاه هم این تبلیغات تا روزها، ماه ها و حتی سال ها به یادگار می ماند و حتی  آینه دق می شود برای داوطلبی که رای نیاورده!

فرصت اصلاح در این دوره از انتخابات که دیگر گذشت اما مسئولان ستاد انتخابات شهرستان یادشان نرود فرهنگ و اخلاق تبلیغات را هر چه بیشتر به نامردهای انتخاباتی گوشزد کنند، شهرداری و شورای شهر یادش نرود تابلوهای اعلانات موقتی را برای ساماندهی به تبلیغات و حفظ زیبایی شهر تعبیه کند، اعضای ستادهای داوطلبان یادشان نرود شهر ما خانه ماست و از ماست که بر ماست! و نامزدهای انتخاباتی محترمه فراموش نکنند شخصیت همه انسان ها محترم است و جور منفعت او را دیگران نباید بکشند…

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار