• کدخبر: 51746
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۱۷ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۰
  • چاپ خبــر
گزارشی از وضعیت ساخت بیمارستان تیران و کرون؛

فرآیند احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی تیران و کرون بزودی وارد مرحله طراحی نقشه می شود

اویسی گفت: فایل اطلاعات و نتیجه مطالعات توجیهی بیمارستان تیران و کرون پس از کارشناسی، برای صدور موافقت اصولی به وزارت بهداشت ارسال و پس از اعلام نتیجه برنامه کار وارد مرحله طراحی نقشه ساختمان بیمارستان در دفتر فنی دانشگاه خواهد شد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون شهرستان تیران و کرون با جمعیتی بالغ بر ۷۰ هزار نفر در غرب استان اصفهان واقع شده که با بیش از ۵۰ روستا بیش ترین سکنه روستایی استان را به خود اختصاص داده است و مردم در این مناطق برای دسترسی به امکانات بهتر باید مسیری نسبتا طولانی را طی کنند.

بحث درمان و امکانات درمانی یکی از معضلات و مشکلات مهم و مطالبه به حق مردم این شهرستان بوده است چرا که در بسیاری موارد به دلیل کمبود تجهیزات، نبود مرکزی مجهز یا پزشکانی ماهر، بیماران مجبور به اعزام به شهرستان های مجاور شده اند که در برخی اوقات با مسائل و مشکلات دیگری مواجه شده اند.

حدود ۳۰ سال پیش زمزمه ساخت بیمارستانی مجهز در شهر تیران به گوش رسید که با انجام برنامه کلنگ زنی، امید در دل مردم زنده شد ولی ساخت این بیمارستان طی سال های متمادی دستخوش مشکلات و برخی بی مهری ها شده که قطعا مردم و به خصوص قشر روستایی شهرستان بیش ترین آسیب را از این کمبود مهم بخش درمان دیدند.

کلنگ زنی بیمارستان امام رضا (ع) حدود سی سال پیش

هرچند طی سالهای اخیر با پیگیری های به عمل آمده توسط شبکه بهداشت و درمان و مجمع خیرین سلامت شهرستان و با حمایت های مالی بنیاد بهنیا، بخش های متعدد بیمارستان ۳۲ تختخوابی بهنیا تکمیل و تجهیز شده و در شرف راه اندازی کامل است اما نیاز به احداث یک بیمارستان جدید و مبتنی بر استانداردهای روز بر هیچ کس پوشیده نیست.

سال گذشته زمزمه های دیگری مبنی بر آغاز کار ساخت بیمارستان تیران و کرون که کم کم به یک آرزو تبدیل شده بود، در شهرستان پیچید، جلسات و محافل مختلفی پیرامون این امر برگزار شد و مسئولان حرکت های جدید را از خود نشان دادند اما در پی آن، شایعات و برخی صحبت های بی پایه و اساس هم کم نبودند که در بین مردم پیچیده و توقع هایی را بوجود آورد.

به دلیل اهمیت موضوع و مشخص نبودن واقعیات کار، مصاحبه ای را با مدیر شبکه بهداشت و درمان تیران و کرون داشته ایم تا شفاف سازی کاملی نسبت به پروژه ساخت بیمارستان تیران و کرون انجام شود:

مدیر شبکه بهداشت و درمان تیران و کرون در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به مطالبه چندین ساله مردم این شهرستان برای ساخت بیمارستان جدید، اظهار کرد: مراحل اولیه صدور موافقت اصولی ساخت بیمارستان در شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دانشگاه علوم پرشکی به اتمام رسیده و در اسفندماه سال گذشته به وزارت بهداشت ارسال گردیده و در دست پیگیری است.

۴۰ درصد هزینه ساخت بیمارستان توسط خیران و ۶۰ درصد توسط نماینده مجلس تیران و کرون تعهد شده است

جمشید اویسی گفت: هزینه ایجاد هر تخت بیمارستانی بالغ بر ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان است و بر اساس تفاهم نامه منعقدشده بین نماینده خیرین و دانشگاه علوم پزشکی که در واپسین روزهای اسفندماه سال گذشته صورت گرفت، تامین ۴۰ درصد از هزینه ساخت این بیمارستان را نماینده خیرین جناب آقای شیرازی از طرف مردم شریف شهرستان متعهد گردیده و پیگیری ۶۰ درصد باقیمانده را نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از طرف دولت متقبل شد.

وی افزود: احداث این بیمارستان تحت نظارت فنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان صورت می گیرد و پس از احداث، تجهیز بیمارستان برعهده دانشگاه است.

بخش ccu بیمارستان بهنیا

مدیر شبکه بهداشت و درمان تیران و کرون در بیان پیگیری های انجام شده پیرامون این امر، گفت: ریاست دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نامه ای را در خصوص نیاز به احداث بیمارستان جدید در تیران و کرون در تاریخ ۲۵ آبان سال گذشته به معاونت درمان وزارت بهداشت ارسال کرده که در پی آن با افزایش تعداد تخت بیمارستان بهنیا به ۶۴ عدد در تاریخ ۱۷ آذر موافقت شد.
اویسی تصریح کرد: اقدامات لازم در زمینه تهیه فایل مطالعات توجیهی احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی در محل جدید و همچنین هماهنگی و درخواست تهیه فایل سطح بندی خدمات درمانی، وضعیت تخت های ستاره دار و تعداد تخت های درمانی تا سال ۱۴۰۵ با هماهنگی واحدهای ستادی مربوطه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، انجام و طی نامه ای در تاریخ ۲۳ بهمن ماه سال گذشته ضمن درخواست تهیه فایل سطح بندی از معاونت درمان دانشگاه و تشکیل جلسات کارشناسی در سطح حوزه معاونت درمان دانشگاه علوم پرشکی اصفهان، فایل نهایی سطح بندی پیشنهادی تهیه شد.

فایل اطلاعات و نتیجه مطالعات توجیهی بیمارستان تیران و کرون به وزرات بهداشت ارسال شده است

وی با اشاره به درخواست اعلام نام بیمارستان جدید در تاریخ ۹ اسفندماه ۹۵ از سوی معاونت درمان دانشگاه، یادآور شد: جلسه ای با گروه خیرین پیگیری کننده احداث بیمارستان به درخواست اینجانب و به سرپرستی آقای شیرازی برگزار شد و مهلت لازم برای تعیین نام بیمارستان جدید به آنها داده شد، ولی با توجه به عدم اعلام نام جدید از سوی خیرین، به منظور تسریع کار، نام امام رضا (ع) کماکان برای بیمارستان مذکور در تاریخ ۱۸ اسفندماه ۹۵ به دانشگاه اعلام شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تیران و کرون گفت: پس از ثبت اطلاعات در سامانه وزارت بهداشت، فایل اطلاعاتی مربوطه در ۲۱ اسفند ماه ۹۵ به مدیر کل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال شد.
اویسی ادامه داد: همچنین در تاریخ ۱۶ فروردین ۹۶ نتیجه مطالعات توجیهی بیمارستان توسط معاونت محترم توسعه و منابع دانشگاه علوم پزشکی به مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی این وزارت ارسال شد.

پس از تایید وزرات بهداشت موضوع وارد مرحله تهیه نقشه بیمارستان در دفتر فنی دانشگاه علوم پزشکی می شود

مدیر شبکه بهداشت و درمان اذعان کرد: پس از تشکیل کمیسیون ماده ۲۰ وزارتی و اعلام نتیجه و صدور موافقت اصولی توسط وزارت بهداشت، موضوع وارد مرحله تهیه نقشه بیمارستان در دفتر فنی دانشگاه با هماهنگی واحد فنی حوزه معاونت درمان دانشگاه خواهد شد.

بخش اطفال بیمارستان بهنیا

نقشه هر بیمارستان باید بر اساس موافقت اصولی همان بیمارستان طراحی گردد

دکتر اویسی تصریح کرد: موافقت اصولی مجوزی است که در آن تعداد بخش های بیمارستان و نوع بخش های آن و تعداد تخت های هر بخش تعیین و تصویب و ابلاغ می شود و نقشه هر بیمارستان باید بر اساس موافقت اصولی همان بیمارستان طراحی گردد بنابراین، نقشه هر بیمارستان با بیمارستان های دیگر تفاوت دارد و نقشه های ارائه شده زود هنگام توسط برخی افراد معمولاً کپی برداری از نقشه های بیمارستانهای دیگر است و عموما با نقشه مورد نظر دانشگاه سازگاری نخواهد داشت.

برخی اعضای گروه خیرین ضمن ایجاد اختلال در کار موجب ناراحتی مسئولان و انحراف افکار عمومی شده اند

وی با بیان اینکه بر اساس تفاهم نامه موجود تنها تکلیف خیران محترم تامین ۴۰ درصد از هزینه ساخت است، اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی هیچ گونه دستور کاری مبنی بر تهیه نقشه به خیرین محترم صادر ننموده است .
مدیر شبکه بهداشت و درمان افزود: برخی اعضای گروه خیرین بدون اطلاع از فرآیند و مراحل انجام کار و ضمن عدم هماهنگی لازم با شبکه بهداشت شهرستان درخواست هایی به حوزه ستادی دانشگاه ارائه و ضمن ایجاد اختلال در کار موجب ناراحتی مسئولان از یک سو و از سوی دیگر انحراف افکار عمومی در فضای مجازی و یا جلسات مردمی را فراهم کرده اند.

 توان خود را بر انجام تعهدات متقبل شده در تفاهمنامه با دانشگاه متمرکز نمایید
اویسی گفت: با توجه به اینکه هر نوع ناهماهنگی در مراحل کار می تواند علاوه بر ایجاد سوء تفاهم و اختلال در کار منجر به هدر رفتن سرمایه‌های مردمی گردد، از همه عزیزان خواهشمندم توان خود را بر تعهداتی که در تفاهمنامه با دانشگاه تقبل نموده اند متمرکز نمایند و قبل از هر نوع اقدام یک جانبه و مراجعه به واحدهای بالادست با اینجانب یا معاونت درمان شبکه که نماینده رسمی شبکه بهداشت و درمان تیران و کرون در این موضوع هستند هماهنگی لازم را به عمل آورند.
انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار