• کدخبر: 51908
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۴۵ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۱۵
  • چاپ خبــر
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خبر داد؛

سقوط جوان ۲۵ ساله از ارتفاعات مرغاب/ نکات ایمنی در کوهنوردی رعایت شود+ تصاویر

صالحی گفت: مصدوم حادثه از ارتفاع حدودا دوازده متری سقوط کرده که نجاتگران با کنترل راه هوایی، پانسمان،تثبیت کردن و سرم تراپی، وی را برای انتقال به پایین آماده و به عوامل اورژانس تحویل دادند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون   رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به نجات جوان ۲۵ ساله از دامنه های کوه مرغاب، اظهار کرد:  ساعت ۱۹:۲۵ عصر دیروز  گزارشی از سقوط یک شهروند در ارتفاعات چشمه مرغاب به پایگاه امداد و نجات کرد علیا رسید که ۴ نفر نجاتگر برای عملیات امداد و نجات اعزام و پس از ۱۵ دقیقه به محل حادثه رسیدند.

حجت الله صالحی با اعلام این خبر گفت: مصدوم حادثه از ارتفاع حدودا دوازده متری سقوط کرده و در بلندای ۳۰۰ متری از سطح جاده قرار داشت که نجاتگران با کنترل راه هوایی، پانسمان،تثبیت کردن و سرم تراپی، وی را برای انتقال به پایین آماده و به عوامل اورژانس تحویل دادند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مصدوم مذکور از این حادثه خطرناک جان سالم به در برد، تصریح کرد: ۲ حادثه مشابه دیگر در ایام اخیر در آبشار کرد علیا و چشمه مرغاب رخ داده است که معمولا افراد به علت نداشتن امکانات لازم و تجربه کافی کوهنوردی دچار مشکل می شوند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان با اشاره به افزایش کوهنوردی در ایام بهار و تابستان در کوه های شهرستان،یادآور شد: کوهنوردان و طبیعت گردان باید علاوه بر رعایت اصول ایمنی و همراه داشتن تجهیزات لازم کوهنوردی و پزشکی، از ورود به مناطق ناآشنا خودداری کرده تا دچار حادثه نشوند.

صالحی ادامه داد: گروه های کوهنوردی ضمن پیش بینی  هر نوع حادثه ای قبل از اعزام به مناطق، ارگان های مربوطه شهرستان از جمله هلال احمر و تربیت بدنی را در جریان قرار داده تا در صورت لزوم امدادرسانی ها در زمان کمتری انجام شود.

وی افزود: امید است در این ماه پر برکت، دعای خیر مردم بدرقه راه نجاتگران و تلاشگران جمعیت هلال احمر باشد تا در صورت بروز حادثه به نحو احسن به مردم خدمت رسانی کنند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار