• کدخبر: 52099
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۳۸ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱
  • چاپ خبــر
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان:

حوادث تروریستی در تهران نشان از ضعف تروریست ها دارد/ حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس خط بطلانی بر تفکر وهابی سعودی است

سرهنگ میری گفت: بر تک تک مسلمانان جهان به خصوص هموطنان عزیز فرض است که در روز قدس در راهپیمائی حاضر شده و به جهانیان بفهمانند مبارزان و حامیان واقعی با تروریسم چه کسانی هستند.

به گزارش پایگاه خبری سفیر تیران و کرون  امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی جمعه آخر ماه مبارک رمضان را در دفاع از ملت مظلوم فلسطین روز قدس نامید و مردم ولایتمدار و ظلم ستیز ایران اسلامی هر ساله در این روز با زبان روزه حضور گسترده و پرشوری در این اجتماع عظیم دارند.

مصاحبه ای پیرامون این روز با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان تیران و کرون داشته ایم:

سفیر تیران وکرون: ضرورت حضور در راهپیمایی روز قدس را چه می دانید؟

سرهنگ اسماعیل میری: یکی از یادگاران بنیان گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام (ره) نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس می باشد که همه ساله مردم شریف و روزه دار کشورمان با همراهی تمام مسلمانان در اقصی نقاط دنیا به خیابان ها آمده و با راهپیمایی و سر دادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل پشتیبانی خودشان را از مردم مظلوم و ستمدیده فلسطین و لزوم مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی اعلام می کنند و امسال با توجه به اینکه متأسفانه تعدادی از کشورهای عربی به خصوص رژیم وهابی عربستان سعودی با نزدیک شدن به رژیم صهیونیستی و کودک کشی اسرائیل سعی می کنند که مردم مظلوم و ستمدیده و به خصوص مبارزان فلسطینی را به عنوان گروه های تروریستی قلمداد کنند و کشورهایی را که به ندای حق طلبی دادخواهی آنها لبیک می گویند به عنوان حامی تروریسم به جامعه  بین الملل معرفی کنند ضرورت بیشتری دارد که همه مسلمانان جهان با حضور گسترده خود خط بطلان به تفکر وهابی سعودی که خود از حامیان و تولید کنندگان گروه های تروریستی به خصوص داعش در جهان هستند و با پشتیبانی و اعزام این گروه ها تمام دنیا را با مشکل مواجه کردنده اند کشیده و خشم و انزجار خودشان را از رژیم صهیونیستی و رژیم وهابی سعودی به عنوان تروریسم دولتی اعدام نمایند.

اهمیت شرکت در راهپیمایی روز قدس را با توجه به حوادث تروریستی اخیر در ایران چیست؟

بر کسی پوشیده نیست که یکی از کشورهایی که با تمام تلاش و با جدیت تمام با تروریسم مبارزه می کند جمهوری اسلامی ایران است و کشورهایی که خود تروریسم را به وجود آورده و پشتیبانی می کنند بر نمی تابند که جمهوری اسلامی جلو محقق شدن اهداف آنها را که همان امنیت رژیم غاصب صهیونیستی است بگیرد، لذا تمام سعی و تلاششان معرفی کردن جمهوری اسلامی به عنوان حامی تروریسم است لذا بر تک تک مسلمانان جهان به خصوص هموطنان عزیز فرض است که در روز قدس در راهپیمائی حاضر شده و به جهانیان بفهمانند مبارزان واقعی با تروریسم چه کسانی هستند و چه کسانی حامیان تروریسم هستند و این پیام را به گوش مردم جهان برسانند .

چه لزومی دارد که ایران از فلسطین و کشورهای مثل سوریه و لبنان و عراق و یمن حمایت کند؟

نظام جمهوری اسلامی و مردم ما مسلمان هستند و ما پیرو قرآن و پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار هستیم . در آیات متعدد در قرآن مجید اشاره به مبارزه با ظلم و ستم و حمایت از مستمندان دارد و طبق فرمایش گهر بار پیامبر گرامی اسلام (ص) که می فرمایند “هر کس فریاد کمک خواهی مسلمانی را بشنود و پاسخ ندهد مسلمان نیست “. وظیفه شرعی و دینی ماست که هر جا مسلمانی مورد ظلم و ستم قرار گرفت و فریاد دادخواهی سر داد باید به کمک آنها بشتابیم .

هم چنین هدف اصلی استکبار و رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی که داعش را تولید و پرورش داده و آنها را پشتیبانی و تجهیز می کنند در اصل نظام جمهوری اسلامی ایران است و اگر ما جلو تروریست ها را در کیلومترها دور تر از مرزها را نگیریم باید در مرزهای خودمان با آنها بجنگیم . لذا ضرورت دارد که ما با تمام توان به مبارزات خودمان تا پیروزی نهایی ادامه دهیم .

حضور قشر عادی جامعه در راهپیمائی سال های گذشته را چگونه می بینید؟

الحمدلله مردم ما همیشه به فرمان رهبر عزیزشان لبیک گفته و در تمام عرصه هایی که نیاز به حضور مردم بوده خوب حضور پیدا کرده اند و اهمیت روز قدس را مردم ما به خوبی می دانند و آنرا یک تکلیف و وظیفه شرعی بر خود می دانند و در سالهای گذشته بسیار خوب بوده و قطعا امسال با توجه به جنایت هایی که رژیم صهیونیستی و حامیان آنها انجام می دهند پرشورتر در راهپیمائی شرکت خواهندکرد.

در خصوص حوادث تروریستی اگر نظری دارید بفرمائید.

حوادث تروریستی اخیر در تهران  نشان از شکست و ضعف تروریست ها و حامیان آنها در منطقه دارد چون در میدان های جنگ به خصوص سوریه و عراق با شکست های سختی مواجه شده و به زودی زود انشاءالله عراق و سوریه از لوث وجود کثیف آنها پاکسازی خواهد شد . حامیان آنان با تشویق و تجهیز آنها و اعزام آنها به کشور ما و با به خاک و خون کشیدن مردم عادی جامعه سعی در روحیه دادن به تروریستها دارند که الحمدلله شکست سختی را متحمل شدند و لزوم وحدت میان مردم و جامعه ما را چندین برابر کرد و به افراد کوته فکری که فکر می کنند با دشمنان ما می شود با زبان تعامل و مذاکره کنار آمد فهماندند که آنها دنبال براندازی نظام هستند و از هیچ کوششی فرو گذار نخواهد کرد . لذا پیام این حرکت تروریستی و سخنانی که بعد از این حادثه از طرف استکبار و حامیان تروریستها زده شد خط بطلانی بر افکار انحرافی بعضی از افرادی بود که در داخل از کشور حرف از تعامل و مذاکره زده می شود . انشاءالله مردم ما پاسخ تمام یاوه گوئی های دشمنان داخلی و خارجی را در روز قدس با حضور پرشور خود در راهپیمائی خواهند داد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار