• کدخبر: 52249
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۲۷ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
  • چاپ خبــر
با حضور مسئولان شهرستان؛

بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شهرک های صنعتی تیران و کرون/ تصاویر

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در شهرستان تیران و کرون از واحد ریختگری تیرانا و سنگ برادران امینی در شهرک صنعتی تیران، شهرک صنعتی رضوانشهر، ورپشت و عسگران با حضور مسئولان شهرستان بازدید کرد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با حضور در شهرستان تیران و کرون از واحد ریختگری تیرانا و سنگ برادران امینی در شهرک صنعتی تیران، شهرک صنعتی رضوانشهر، ورپشت و عسگران بازدید کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این بازدید با بیان اینکه در سال ۹۶ بیش از ۳۶ هزار واحد صنعتی و معدنی در کشور با اختصاص تسهیلات بانکی، تجهیز، فعال یا راه اندازی خواهد شد، اظهار کرد:  تاکنون هزار و ۶۰۰ واحد صنعتی در کشور در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده اند که ۶۰ درصد از آنها واحدهای اقتصادی مستقر در شهرک های صنعتی هستند.

۱۸ بانک و موسسه اعتباری به صنعتگران تسهیلات اعطا می کنند
علی یزدانی با اشاره به بورکراسی اداری و طولانی شدن عملیات اخذ مجوز، تصریح کرد: دولت یازدهم اجرای قوانین را تسهیل کرده است و در صورت تکمیل مدارک متقاضیان دریافت زمین و اخذ مجوز، واگذاری و ارائه مجوز در مدت ۲ روز انجام می شود.
وی تصریح کرد: هزینه واگذاری زمین در شهرک های صنعتی رایگان بوده و هزینه دریافت شده بابت حق انتفاع است که تخفیف حق انتفاع به شرکت های دانش بنیان، نخبگان، طرح های اقتصادی و تجاری بزرگ و سرمایه گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته، اختصاص می یابد.
مدیرعامل شهرک های صنعتی کشور افزود: ۱۸ بانک و موسسه اعتباری با دریافت ضمانت نامه صندوق حمایت، به صنعتگران تسهیلات اعطا می کنند که فرمانداران و استانداران باید در مقابل برخوردهای سلیقه ای برخی بانک های عامل اقدامات لازم را انجام دهند.
یزدانی با اشاره به اهمیت فعالیت اقتصادی در شرایط حاضر کشور گفت: همگرایی، هم افزایی، وجدان کاری و توجه به بهره وری و استفاده از مشارکت مردم برای انجام فعالیت های اقتصادی، ضروری است زیرا با هم افزایی و اتحاد می توان ظرفیت های اقتصادی کشور را گسترش داد.

خرید تولیدات داخلی رسالت مردم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است
وی خرید تولیدات داخلی را رسالت مردم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: تبلیغ کالاهای داخلی و ایجاد وحدت بین مردم، رسالت رسانه هاست.
وی خاطرنشان کرد: برای رفع رکود در کشور باید همه مردم و مسئولان وارد عمل شوند و همه کارها نباید بر عهده دولت گذاشته شود زیرا نقش مجلس و قوه قضاییه نیز موثر است.

فرماندار تیران و کرون با بیان اینکه ۴ شهرک صنعتی در شهرستان تیران و کرون وجود دارد، اظهار کرد: واحدهای صنعتی زیادی در این شهرک ها فعال است که در سال های گذشته به دلیل سوء مدیریت ها و رکود تعطیل شده بودند و با بسته های حمایتی دولت به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

اشتغال در شهرک های صنعتی شهرستان ۲۰ درصد رشد داشته است

 علی رحمانی با اشاره به رشد ۲۰ درصدی اشتغال در شهرک های صنعتی شهرستان، گفت:  تولیدات صنعتی شهرک های صنعتی شهرستان تیران و کرون قابلیت صادرات دارد و روند افزایش اشتغال در سال جاری هم پیش بینی می شود.

وی افزود: سرمایه در گردش، زمینه رشد تولید و فعالیت اقتصادی صنعتگران را فراهم می کند که با بسته های حمایتی و تسهیلات بانکی این نیاز تامین شده است.

فرماندار شهرستان تصریح کرد: دریافت تسهیلات بانکی بررسی و رفتارهای سلیقه ای بانک ها تذکر داده شده تا صنعتگران به راحتی و با کمترین دغدغه تسهیلات دریافت کنند.

وی به حضور مسئولان شهرستان در شهرک های صنعتی اشاره کرد و گفت: به صورت ابتکاری در این شهرستان جلسه  بررسی مشکلات واحدهای صنعتی با حضور ادارات و نهادها در محل شهرک های صنعتی انجام می شود.

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار