• کدخبر: 52275
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۳۱ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۲
  • چاپ خبــر
رئیس اداره ورزش و جوانان تیران و کرون:

استقبال ۴ هزار نفر از برنامه های ورزشی اوقات فراغت/ سرانه ورزشی تیران و کرون پایین تر از میزان استاندارد است

مرادیان گفت: سرانه فضاهای سرپوشیده به ازای هر نفر در شهرستان 12 صدم متر مربع و فضای باز 34 صدم متر مربع است در صورتی که میزان استاندارد کشوری به ازای هر نفر یک متر مربع تعیین شده است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان تیران و کرون پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران تیران و کرون ضمن تبریک روز خبرنگاران ورزشی، اظهار کرد: شهرستان تیران و کرون با ۳۰ هیئت فعال ورزشی در رشته های مختلف برای توسعه و گسترش ورزش در شهرستان و کسب رضایت ورزش دوستان گام بر می دارد.

مهدی مرادیان با اشاره به تلاش های انجام شده برای کاهش ضعف های موجود در ورزش شهرستان، گفت: سه هیئت وزنه برداری، رزمی و هندبال در سال جاری آغاز به کار کرده اند که هیئت هندبال در مسابقات استانی جام رمضان امتیازات خوبی را از تیم های برتر  کسب کرد.

وی با اعلام رضایت از فعالیت ۷۰ درصد هیئت های ورزشی، تصریح کرد: اصلاح زیر ساخت های ورزشی در شهرستان کمک زیادی به توسعه ورزش خواهد کرد که با همت و توجه بیشتر مسئولان می توان فضاها و سالن های ورزشی را افزایش داد.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان با بیان اینکه سرانه ورزشی تیران و کرون پایین تر از میزان استاندارد است، اذعان کرد: سرانه فضاهای سرپوشیده به ازای هر نفر در شهرستان ۱۲ صدم متر مربع و فضای باز ۳۴ صدم متر مربع است در صورتی که میزان استاندارد کشوری به ازای هر نفر یک متر مربع تعیین شده است.

مرادیان با اشاره به راه اندازی مجمع خیران ورزش یار شهرستان، یادآور شد: خانه کاراته شهرستان توسط خیران احداث شده است و قطعا با حمایت آن ها پروژه های نیمه تمام شهرستان تکمیل خواهد شد.

وی افزود: اداره ورزش و جوانان شهرستان از بخش خصوصی برای ورود در ورزش و افزایش سرانه ورزشی حمایت کرده و زمین های با کاربری ورزشی را به بخش خصوصی واگذار می کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان با اشاره به موقعیت گردشگری این شهرستان، یادآور شد: هیئت های ورزشی و انجمن های مردم نهاد فعالیت های گردشگری متعددی را در فصل های بهار و تابستان به صورت تور های گردشگری انجام می دهند.

مرادیان خاطرنشان کرد: برنامه ریزی برای راه اندازی ورزش های آبی از جمله جت اسکی، قایق سواری و غواصی در سد خمیران انجام شده است که با تعامل مسئولان شهرستان و جذب سرمایه گذار شاهد فعالیت های خوبی در این زمینه خواهیم بود.

وی ضمن بیان اهمیت گسترش ورزش در کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی، گفت: بیش از ۷ خانه ورزش در روستاهای شهرستان برای دسترسی آسان تر مردم احداث شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان با اشاره به تشکیل کمیته تخصصی اوقات فراغت شهرستان، تصریح کرد: بیش از ۴ هزار نفر در تیران و کرون به صورت سازمان یافته از فعالیت های ورزشی اوقات فراغت استقبال کرده اند که تلاش ها برای کسب رضایت آن ها انجام خواهد شد.

وی در پایان از فعالیت خبرنگاران شهرستان با تقدیم لوح یابود و هدایایی تقدیر کرد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار