• کدخبر: 52291
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۲۲ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
  • چاپ خبــر
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تیران و کرون:

مردم نسبت به کلاهبرداری های اینترنتی و روابط غیرمتعارف در شبکه های اجتماعی هوشیار باشند

سرهنگ باباکلانی گفت: ریخته شدن قبح روابط غیرمتعارف در شبکه های اجتماعی مشکلات و معضلات زیادی را در پی خواهد داشت که مسئولان آموزشی و فرهنگی باید با جدیت بیش تری برای آگاه سازی مردم و تربیت نسل جوان و نوجوان کار کنند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون  فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تیران و کرون در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به جرایم اینترنتی و فضای مجازی، اظهار کرد: سوء استفاده زیادی توسط سارقان از طریق سرقت اطلاعات و تخلیه حساب های بانکی با کشاندن افراد به دستگاه های خودپرداز یا گرفتن رمز دوم کارت های بانکی صورت می گیرد که مردم باید در این زمینه هوشیار باشند.

سرهنگ محمدحسین باباکلانی با بیان اینکه هشدارهای زیادی نسبت به این شیوه دزدی به مردم داده می شود، گفت: واریز پول به حساب شخصی به هیچ وجه نیاز به حضور فرد در عابربانک و یا دادن رمز دوم به طرف مقابل را ندارد که سارقان برای خالی کردن حساب افراد به بهانه واریز پول اطلاعات آن ها را دریافت می کنند.

ریخته شدن قبح روابط غیرمتعارف در فضای مجازی باعث تشکیل پرونده های قضایی شده است

وی با اشاره به تشکیل پرونده های قضایی پیرامون روابط غیرمتعارف فضای مجازی،تصریح کرد: ریخته شدن قبح روابط غیرمتعارف در شبکه های اجتماعی مشکلات و معضلات زیادی را در پی خواهد داشت که مسئولان آموزشی و فرهنگی باید با جدیت بیش تری برای آگاه سازی مردم و تربیت نسل جوان و نوجوان کار کنند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تعامل با مردم، مسئولان و ادارات را یکی از فعالیت های مهم این ارگان دانست و افزود: ۵ جلسه در سال جاری با شورای معتمد و اقشار مردم به منظور آگاه سازی و پیشگری از جرایم تشکیل شده و تا پایان سال جلسه ها در مکان های مختلف ادامه خواهد داشت.

کاهش ۳ درصدی سرقت در سه ماهه نخست سال 

سرهنگ باباکلانی خاطرنشان کرد: آمار سرقت های سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد کاهش داشته است که پیرامون سرقت منزل با ۲۹ درصد، اماکن خصوصی ۲۵ درصد، اماکن دولتی ۵۰ درصد، جیب بری صدردصد و سرقت موتورسیکلت ۴۱ درصد کاهش روبرو بوده ایم.

وی با بیان اینکه تصادفات درون شهری فصل بهار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد کاهش داشته است، یادآور شد: تصادفات درون شهری منجر به فوت صددرصد، خسارتی ۵۷ درصد و جرحی ۲۸ درصد کاهش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی تیران و کرون با اشاره به رشد ۳۶ و یک دهم درصدی اعمال قانون در این مدت و کاهش ۶ درصدی این مورد نسبت به خودروهای سنگین، اذعان کرد: عمده تخلفات مربوط به نداشتن کلاه ایمنی، نبستن کمربند ایمنی، ورود در حیطه کامیون ممنوع و توقف ممنوع است.

سارقان و کلاهبرداران دستگیر شدند

سرهنگ باباکلانی با بیان اینکه تامین امنیت مردم در مراسم های عمومی بر عهده نیروی انتظامی است، گفت: دستگیری ۲ نفر سارق سیم های برق، ۳ نفر کلاهبردار، ۲ نفر از باند سارقان احشام و یک نفر سارق اینترنتی از جمله اقدامات شاخص در زمینه تامین امنیت بوده است.

وی تصریح کرد: ۴۰۹ مورد تعویض پلاک، ۵۱۸ مورد صدور گذرنامه و ۲۰۸ مورد تایید صلاحیت صدور پروانه کسب در سه ماهه نخست سال جاری انجام شده است.

مردم به افراد ناشناس اعتماد نکنند

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شناسایی و دستگیری افراد کلاهبردار در روستاهای شهرستان، تاکید کرد: مردم در صورت مواجهه با افراد غریبه باید پیش از هرگونه همکاری و اعتماد، هویت آنها را با کارت شناسایی معتبر جویا شوند و در مقابل افراد ناشناسی که با عنوان خیر خود را معرفی می کنند هوشیار باشند.

سرهنگ باباکلانی با بیان اینکه استقبال مردم از مناطق گردشگری شهرستان با توجه به قرار داشتن در محور ترانزیتی غرب استان، گسترده است، خاطرنشان کرد: پوشش انتظامی نقاط گردشگری و تامین امنیت شهر و روستاها با حضور عوامل نیروی انتظامی و کشت زنی های متعدد در پارک ها برای جلوگیری از هرگونه مشکل و مزاحمت های احتمالی انجام می شود.

وی ادامه داد: مردم با رعایت مقررات در رانندگی و حوصله و سعه صدر در ترافیک ها از بروز حوادث احتمالی جلوگیری کنند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار