• کدخبر: 52330
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۵۹ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۰۴/۱۸
  • چاپ خبــر
رئیس هیات کوهنوردی تیران و کرون خبر داد؛

صعود کوهنوردان تیران و کرون به قله ۴۴۵۰ متری قاش مستان

دادخواه گفت: اعضای تیم منتخب کوهنوردی هیات کوهنوردی تیران وکرون در برنامه تمرینی و تست آمادگی جسمانی موفق به صعود هشت ونیم ساعته قله قاش مستان با ارتفاع ۴۴۵۰ متر شدند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون رئیس هیات کوهنوردی تیران و کرون با اشاره به صعود کوهنوردان به بلندترین قله از قلل مرکزی رشته کوه دنا اظهار کرد: اعضای تیم منتخب کوهنوردی هیات کوهنوردی تیران وکرون در برنامه تمرینی و تست آمادگی جسمانی موفق به صعود هشت ونیم ساعته قله قاش مستان با ارتفاع ۴۴۵۰ متر شدند.

علیرضا دادخواه گفت: علیرضا امینی، عباس عبدلی و بهنام دادخواه به همراه بنده از اعضای تیم منتخب صعود های بالای ۴۰۰۰متر، پس از شب مانی در روستای خفر سمیرم ساعت ۵:۳۰ صبح ۱۷ تیرماه حرکت خود را از ارتفاع ۲۱۷۰ متری آغاز کردیم.

وی افزود: پس از عبور از دره قاش مستان و عبور از یخچال شمالی و طی کردن برفچال ها، در ساعت ۱۴:۳۰ موفق فتح قله قاش مستان شدیم.
رئیس هیات کوهنوردی تصریح کرد: طی کردن اختلاف ارتفاع ۲۲۸۰ متر در یک روز و  پیمایش مسیر صعود به طول ۱۸ کیلومتر و بازگشت در همان روز که در مجموع  طی کردن ۳۶کیلومتر مسیر صعود و بازگشت را با احتساب ۲ ساعت زمان استراحت در ۱۴ ساعت از جمله موفقیت ها در این صعود است.

دادخواه با بیان اینکه سه نفر عضو تیم منتخب حاضر در برنامه اولین صعود بالای ۴۰۰۰ متر خود را تجربه می کردند، یادآور شد: کوهنوردان با توجه به تمرینی بودن برنامه کوله پشتی هایی حامل تجهیزات فنی از قبیل طناب، کرامپون و ابزار های فنی با وزن ۱۰ کیلوگرم (نسبتا سنگین) را تا قله حمل کردند.
وی ضمن تبریک به این جوانان، خاطرنشان کرد: این تیم صعود کننده اعضای تیم تخصصی کمیته امداد و نجات هیات و تیم نجات در کوهستان هلال احمر نیز هستند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار