• کدخبر: 52892
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۰۷ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۳
  • چاپ خبــر
معاون حقوقی اوقاف و امور خیریه استان خبر داد؛

اخد سند برای بزرگترین موقوفه تیران و کرون

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: جهت صیانت از حقوق واقفان نیک اندیش بزرگترین موقوفه تیران کرون به مساحت 378 هکتار و به ارزش 300 میلیارد ریال سنددار شد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمود نصر اصفهانی اظهار داشت: در راستای اجرای امینانه نیات واقفان نیک اندیش و با هدف صیانت و حراست از حقوق موقوفات پس از یک سال پی گیری برای بزرگترین موقوفه شهرستان تیران و کرون به نام موقوفه فاطمه النساء سند مالکیت به نام موقوفه اخذ شد.

وی ادامه داد: مساحت این موقوفه ۳ میلیون و ۸۷۸ هزار و ۹۱۵ متر مربع است و ارزش این موقوفه نیز بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد می شود که کاربری این موقوفه نیز شامل؛ مسکونی، تجاری و کشاورزی است.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: براساس وقف نامه این موقوفه که متعلق به سال ۱۰۷۹ هجری قمری است واقف نیک اندیش آن عواید حاصل از این موقوفه را برای تامین هزینه های روضه خوانی و کمک به فقرا اختصاص داده است که با اخذ سند این موقوفه زمینه برای اجرای نیت آن توسط اداره اوقاف و امور خیریه محیا شده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمود نصر اصفهانی یادآور شد: در حال حاضر شهرستان تیران و کرون ۴۶ موقوفه دارد که در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه نیز به ثبت رسیده است که موقوفه فاطمه النسا بزرگترین موقوفه این شهرستان محسوب می شود.

وی خاطر نشان شد: با پیگیری های به عمل آمده توسط کارکنان واحد حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در یک سال گذشته برای تثبیت مالکیت موقوفات و رقبات استان اسناد موقوفه ۲۲۴ هکتاری واقع در شهر نطنز و همچنین موقوفه گرک یراق واقع در خیابان باهنر اصفهان از جمله بزرگترین موقوفاتی بوده اند که سند دار شده اند و زمینه اجرای نیت واقفان نیک اندیش آنان نیز محیا شده است.

معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان تصریح کرد: باتوجه به اینکه یکی از اولویت های اصلی اداره اوقاف و امور خیریه اخذ سند مالکیت موقوفات است از اول سال جاری تاکنون نیز ۴۰۰ سند برای موقوفات استان اصفهان اخذ شده است.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار