• کدخبر: 53002
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۲۸ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۵/۷
  • چاپ خبــر
مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت کشور:

ضمانت ویژه تأمین امنیت حجاج ایرانی از طرف عربستان/ ۱۰۴ کاروان حاجی اهل سنت به حج مشرف می شوند

مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت کشور گفت: طبق آخرین دیدار کارگزاران حج ایران با وزیر حج عربستان، طرف سعودی امنیت حج را برای همه زائران بویژه حجاج ایرانی تضمین کرده است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون   مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت کشور، در حاشیه آموزش حجاج تمتع کاشانی در مصلای حضرت بقیه الله الاعظم کاشان با بیان اینکه آموزش‌های لازم در قالب امنیت سفر به تمامی حاجیان ارائه شده است، اظهار کرد: تمام تلاش ما آن است که دغدغه کاروانیان و عوامل آن کاهش پیدا کند.

قاسم نصیری از ایجاد فضای مناسب ویژه حجاج ایرانی در سرزمین منا خبر داد و افزود: در این دوره چادرهای بلند همراه با کولر و تهویه مناسب ویژه حجاج ایرانی در سرزمین منا تعبیه شده و توسط سازمان حج و زیارت خریداری شده تا حجاج ایرانی دچار گرمازدگی نشوند.

نصیری با بیان اینکه حج زیباترین و معنوی ترین سفر هر انسان است، خاطرنشان کرد: طبق آخرین دیدار کارگزاران حج ایران با وزیر حج عربستان، طرف سعودی امنیت حج را برای تمامی زائران علی‌الخصوص زائران ایرانی تضمین کرده است و اعلام کرده ایرانی‌ها روی سر ما جا دارند.

وی ضمن انتقاد از تبلیغات سوء علیه دستبند مغناطیسی زائران بیت الله الحرام خاطرنشان کرد: این دستبند مغناطیسی حاوی یک تراشه است که اطلاعاتی همچون مشخصات فردی، پرونده سلامت زائر، محل اقامت او در مدینه و مکه کروکی محل اقامت در آن تعبیه شده و مسئولان در صورت گم شدن زائر، با استفاده از این دستبند، وی را در اسرع وقت به محل اقامت خود هدایت می‌کنند.

مدیر کل حراست سازمان حج و زیارت از اعزام ۸۶ هزار زائر از ایران خبر داد و تصریح کرد: به زائران توصیه شده است که برداشتن تبرک خاک بقیع و عریضه نویسی در آن محل خودداری کرده و با ماموران سعودی مطلقا بحث و مجادله نداشته باشند و در هنگام عبور و مرور و انجام مناسک حج توصیه‌های ارائه شده را رعایت کنند.

نصیری با بیان اینکه دو آشپزخانه در مدینه و سه آشپزخانه در مکه آماده خدمت رسانی به حجاج ایرانی است، ابراز کرد: در روز گذشته مدیران ثابت هتل‌ها به مدینه منوره اعزام شدند و آشپزخانه ها را نیز تحویل گرفته شد تا به زائران در اسرع وقت خدمت رسانی انجام شود.

وی از اعزام ۱۰۴ کاروان مسلمانان اهل سنت به حج تمتع از کشور ایران خبر داد و بیان کرد: در روز نهم مرداد ماه نخستین کاروان به مدینه منوره وارد می‌شوند و در روز هشتم نیز با رهبر انقلاب اسلامی دیدار داشته و از رهنمودهای ایشان بهره می‌بریم.

انتهای پیام/پ

صاحب نیوز

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار