• کدخبر: 53857
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۳۶ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۶/۶
  • چاپ خبــر
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تیران و کرون خبر داد؛

درخشش مرکز رشد خوشه فناوری سنگ تیران در نخستین نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور

عظیمی گفت: مرکز رشد خوشه فناوری سنگ در نخستین نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های دانشگاه جامع علمی کاربردی در بخش تهیه سنگ لمینیت رتبه سوم را کسب کرد و موفق به دریافت جایزه شد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون   رضا عظیمی در گفتگو با این پایگاه خبری دانشگاه علمی کاربردی را  دانشگاهی مهارت محور دانست و اظهار کرد: این دانشگاه با توجه به رسالت خود، با نیاز سنجی در هر منطقه اقدام به برپایی رشته های تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی کرده است و سعی در برطرف نمودن نیاز بخشی از بازار کار به نیروی مهارتی را دارد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تیران و کرون گفت: دانشگاه ضمن دایر نمودن رشته های تحصیلی، پتانسیل و ظرفیت آن منطقه را بررسی می کند و با راه اندازی مراکز رشد که بستری برای ایده پردازان و افراد مرتبط با صنعت است، مشکلات مربوط به صنعت پیرامون خود را شناسایی و از نظر علمی و فنی حل می کند.

وی تصریح کرد:  مرکز رشد خوشه فناوری سنگ به همین منظور در اواخر سال ۱۳۹۲ در دانشگاه علمی کاربردی تیران و کرون راه اندازی شد و تا کنون فعالیت خوبی را در این عرصه انجام داده است.

عظیمی با اشاره به وجود بیش از ۳۰۰ واحد سنگبری در تیران و کرون و دو هزار  واحد در استان اصفهان، خاطرنشان کرد:  مرکز رشد خوشه فناوری سنگ دانشگاه علمی کاربردی تیران و کرون به صورت تخصصی پیرامون صنعت سنگ و کلیه  موارد مربوط به آن از جمله اکتشاف، استخراج و بهره برداری از سنگ، فعالیت می کند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تیران و کرون یادآور شد: این مرکز رشد خوشه فناوری سنگ در نخستین نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های دانشگاه جامع علمی کاربردی در بخش تهیه سنگ لمینیت در محل نمایشگاه های بین المللی تهران رتبه سوم را کسب کرد و موفق به دریافت جایزه شد.

وی افزود: در نخستین نمایشگاه توانمندی های دانشگاه علمی کاربردی  ۲۹ استان کشور شرکت کردند و  هزار و ۲۰۰ دستاورد از مراکز مختلف دانشگاه جامع علمی کاربردی به نمایش گذاشته شده است.

عظیمی گفت: حدود ۸۶ درصد از دستاوردهای عرضه شده در این نمایشگاه به محصولات مربوط به گروه صنعت، ۹ درصد به گروه فرهنگ و هنر، ۳ درصد کشاورزی و یک و نیم درصد گروه خدمات بود.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی تیران و کرون اذعان کرد: مرکز رشد خوشه فناوری های سنگ، بازار کار بسیار خوبی دارد و ورود افراد متخصص به این صنعت موجب ایجاد تحول در آن و افزایش کارآفرینی، بازاریابی و صادرات محصولات فرآوری شده خواهد شد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار