• کدخبر: 53938
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۰۴ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۷
  • چاپ خبــر
در پی افتتاح پروژه های هفته دولت؛

حاشیه های سفر استاندار اصفهان به تیران و کرون

استاندار اصفهان که به منظور افتتاح و بهره برداری از چندین طرح و پروژه ی عمرانی ، فرهنگی و خدماتی به شهرستان تیران و کرون سفر کرده بود، در آیین افتتاح پروژه ها ی تامین آب شرب سالم و پایدار روستاهای این شهرستان، اظهارداشت: از ابتدای انقلاب اسلامی یکی از ارزش ها رسیدگی به روستاها بوده است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون   رسول زرگرپور که به منظور افتتاح و بهره برداری از چندین طرح و پروژه ی عمرانی ، فرهنگی و خدماتی به شهرستان تیران و کرون سفر کرده بود، اظهار داشت: بیش از یکصد پروژه با ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار در هفته ی دولت در این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

رسول زرگرپور با بیان اینکه مقام معظم رهبری مجوز برداشت از صندوق توسعه ی ملی را صرفا برای آب روستایی صادر فرموده اند، افزود: تاکیدات ایشان و سیاست های دولت تدبیر و امید برای تامین آب روستاها، موجب برکت برای روستائیان خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: دولت تدبیر و امید برای توسعه ی روستاها بویژه تامین آب روستایی اهمیت ویژه ای قائل است.

استاندار اصفهان در مراسم کلنگ زنی بوستان گردشگری روستای ورپشت نیز، این روستا را از جمله روستاهای معروف و خوشنام استان برشمرد و اظهارداشت: تدین مردم و ظرفیت اقتصادی روستای ورپشت از ویژگی های خوب این روستا می باشد و امیدواریم که این بوستان در شان مردم این منطقه احداث گردد.

رسول زرگرپور با بیان اینکه این بوستان هم برای استفاده مردم خوب و ولایتمدار روستا و هم محلی برای استراحت مسافران خواهد بود، تصریح کرد: براساس تصمیمات اتخاذ شده برخی از روستاها به روستاهای هدف گردشگری تبدیل خواهند شد و بازارچه های صنایع دستی در این روستاها ایجاد می گردد.

زرگرپور هفته ی دولت را هفته ی همدلی دولت و ملت خواند و افزود: به همین منظور بخشی از پروژه ها در هفته ی دولت به بهره برداری خواهد رسید که امسال بیش از ۱۶۵۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در استان به بهره برداری می رسد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه ۶۷ درصد این پروژه ها با مشارکت بخش خصوصی است، افزود: در بهره برداری از پروژه ها بیشتر بخش غیر دولتی و عمومی مشارکت داشته اند.

رسول زرگرپور به سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای افتتاح شهرک سلامت و بیمارستان فوق تخصصی میلاد اشاره کرد و افزود: امروز نیز وزیر صنعت، معدن تجارت و در روزهای آینده نیز وزیر امور اقتصادی و دارایی بعنوان نماینده دولت برای افتتاح پروژه های استان به اصفهان سفر می کنند.

زرگرپور یادآور شد: در شهرستان تیران و کرون حدود یکصد پروژه با ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری می رسد و خوشحالم که بخش خصوصی در این منطقه به خوبی ورود پیدا کرده است.

استاندار اصفهان افزود: مدیریت استان وظیفه دارد که زمینه و بستر را برای حضور و ورود بخش خصوصی فراهم نماید.

گفتنی است استاندار اصفهان در بدو ورود به شهرستان تیران و کرون با حضور در گلستان شهدای همیشه جاوید، نسبت به مقام شامخ شهیدان سرافراز ادای احترام نمود.

همچنین با حضور استاندار اصفهان در این شهرستان از ۴ پروژه  تامین آب شرب سالم و پایدار برای ۱۱ هزار نفر از روستائیان شریف این شهرستان، با اعتباری بالغ بر ۲۰ هزار میلیون ریال بهره برداری شد.

در ادامه سفر استاندار اصفهان نیز ساختمان های دهیاری های روستای قهریزجان و روستای فضل آباد در بخش کرون، با اعتباری بالغ بر۲٫۵میلیارد ریال به بهره برداری رسید و پروژه  بوستان گردشگری روستای ورپشت به مساحت ۸ هزار متر مربع و پیش بینی اعتبار ۱۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

رسول زرگرپور در ادامه ی سفر خود یک واحد مرغداری با ظرفیت ۸۷۰۰ قطعه و یک واحد تولید قارچ خوراکی را با ۷۴۴۰ متر مربع زیربنا جمعاًٌ با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد ریال در روستای حسن آباد آبریزه افتتاح نمود.

منبع:  ایسکانیوز

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار