• کدخبر: 53947
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۲۷ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۹
  • چاپ خبــر
مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون:

لزوم ذبح دام‌ در کشتارگاه‌های مجاز/ گوشت قربانی را پس از ۲۴ ساعت نگهداری در یخچال مصرف کنید

صالحی ضمن توصیه نسبت به انجام ندادن کشتار قربانی در معابر، منازل و محل های غیر مجاز، گفت: کشتار حیوانات در کشتارگاه های مجاز و تحت نظارت شبکه دامپزشکی موجب جلوگیری از انتقال هر گونه بیماری به انسان خواهد شد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون فضل الله صالحی در گفتگو با این پایگاه خبری ضمن تبریک عید سعید قربان، اظهار کرد: بیماری های مشترکی بین دام و انسان از جمله سل، تب مالت، هاری، شاربن و تب کریمه کنکو وجود دارد که برای جلوگیری از انتقال آن به انسان باید در انجام قربانی حیوان موارد بهداشتی را رعایت کرد.

مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون ضمن توصیه نسبت به انجام ندادن کشتار قربانی در معابر، منازل و محل های غیر مجاز، گفت: کشتار حیوانات در کشتارگاه های مجاز و تحت نظارت شبکه دامپزشکی موجب جلوگیری از انتقال هر گونه بیماری به انسان خواهد شد.

وی افزود: کارشناسان شبکه دامپزشکی در کشتارگاه علاوه بر انجام معاینات قبل از کشتار و نظارت بر ذبح شرعی دام، معاینات پس از کشتار را انجام داده و پس از تایید سلامت گوشت، نسبت به مهمور کردن آن به مهر دامپزشکی و چسباندن لیبل مشخصات گوشت، کیفیت و تاریخ مصرف اقدام می کنند.

صالحی با اشاره به اهمیت ذبح بهداشتی دام، یادآور شد: گروه بازرسان سیار نظارت بر بهداشت گوشت و مواد غذایی شبکه  دامپزشکی در خصوص کشتار در مکان هایی غیر از کشتارگاه های مجاز آمادگی نظارت بر سلامت لاشه ها را دارند و همشهریان جهت انجام هماهنگی می توانند با شماره ۰۹۱۳۲۳۰۱۸۲۵ تماس حاصل فرمایند.

مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون ادامه داد: گوشت دام هایی که خارج از شرایط ذبح بهداشتی کشتار می شوند باید به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت در دمای ۲ الی ۸ درجه یخچال نگه داری شوند تا از انتقال احتمالی بیماری تب کریمه کنکو به انسان جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه کشتار در کشتارگاه تیران در روز عید قربان به صورت رایگان انجام می شود، خاطرنشان کرد: این کشتارگاه  از ساعت ۶ الی ۱۰ جمعه صبح آماده خدمت رسانی به متقاضیان خواهد بود.

صالحی گفت: سلامت دام تهیه شده برای ذبح از اهمیت بالایی برخوردار است لذا باید نسبت به خرید دام از کنار معابرو افراد ناشناس خودداری شود.

مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون افزود: شبکه دامپزشکی تیران در روز عید سعید قربان از ساعت ۷ و نیم الی ۱۲ صبح آماده راهنمایی و پاسخگویی به شهروندان شهرستان خواهد بود.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار