• کدخبر: 54011
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۵۳ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۱
  • چاپ خبــر
دبیر ستاد بازسازی واقعه غدیر خم در تیران وکرون:

تیران در تب و تاب برگزاری همایش بزرگ بازسازی واقعه غدیر خم/ ۴۰۰ هنرمند در این نمایش همکاری می کنند

هاشمی گفت: همایش بازسازی واقعه عظیم و تاریخی غدیرخم همزمان با عید سعید غدیر به همت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و همکاری 400 هنرور و تعزیه خوان در پارک کوهستان تیران برگزار می شود.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون روح الله هاشمی ضمن تبریک دهه ولایت و عید قربان و غدیر،  اظهار کرد: همایش بازسازی واقعه عظیم و تاریخی غدیرخم همزمان با عید سعید غدیر، عصر روز شنبه ۱۸ شهریور ماه به همراه جشنواره کودکان علوی در پارک کوهستان تیران برگزار خواهد شد.

دبیر ستاد بازسازی واقعه غدیر خم در شهرستان تیران وکرون با بیان این که واقعه غدیر به همت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان و با همکاری جمعی از هنرمندان و هیئت های مذهبی برای دومین سال متوالی بازسازی می شود، خاطر گفت: این همایش سال گذشته با حضور بیش از چهارصد نفر از هنروران، بازیگران، تعزیه خوانان و با حضور گسترده مردم برگزار شد و امسال هم با همین تعداد هنرور اجرا می شود.

وی با اشاره به اهمیت گرامیداشت این عید بزرگ اسلام و معرفی آن به جهانیان، تصریح کرد: مردم شرکت کننده در مراسم بازسازی واقعه بزرگ غدیر با صحنه های این مراسم بازسازی، ارتباط برقرار کرده و پیام غدیر را مرور می کنند.

هاشمی کمک به گسترش معارف الهی و ارزش‌های معنوی در جامعه، مستندسازی و معرفی تاریخچه کوتاهی از روز غدیر خم، گسترش فرهنگ ولایت، تعمیق هویت دینی در جامعه و آماده سازی محیط مناسب برای امکان درک قوی تر از اصول و مبانی جمهوری اسلامی به خصوص ولایت فقیه را از اهداف این همایش دانست.

دبیر ستاد بازسازی واقعه غدیر تیران وکرون اذعان کرد: سال گذشته با حضور پرشور و گرم مردم و با تمهیدات لازم این فرهنگ به نسل آینده انتقال داده شد و توانستیم در رابطه با فرهنگ غنی اسلام و مسئله ولایت اقداماتی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه این همایش با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیون تومان اجرا می شود، خاطرنشان کرد: نواقص و اشکالات برگزاری همایش در سال گذشته با برنامه ریزی های انجام شده رفع شده و برای آسایش مردم و روبرو نشدن با گرمای هوا اجرا به عصر روز عید موکول شده است.

هاشمی ادامه داد: جشواره فرهنگی کودکان علوی با ویژه برنامه ها، مسابقات مخصوص کودکان و اهدای کتاب در حاشیه این همایش توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تیران برگزار می شود.

دبیر ستاد بازسازی واقعه غدیر تیران وکرون افزود: برگزاری جشن بزرگ علوی با حضور مولودی خوانان، مرشد زورخانه و اجرای گروه موزیک پیش از شروع نمایش از ساعت ۱۶ از جمله حواشی دیگر این همایش بزرگ است.

وی یادآور شد: ستاد بازسازی واقعه غدیر از شهرداری و اعضای شورای اسلامی تیران، ادارات و ارگان ها و هیات های مذهبی شهرستان که در برگزاری این همایش همکاری کردند، تقدیر و تشکر ویژه می نماید.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار