• کدخبر: 54028
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۰۴ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
  • چاپ خبــر
در جلسه کمپین مردمی حامیان احداث بیمارستان مطرح شد؛

کم کاری مسئولان سابق نسبت به رفع کمبود های شهرستان/ ساخت بیمارستان مستلزم برنامه ریزی دقیق است

سخنگوی کمپین مردمی حامیان احداث بیمارستان ضمن گلایه از کم کاری برخی مسئولان سابق در ساخت بیمارستان، اظهار کرد: فرصت های خوبی برای رفع کمبود ها و حل مشکلات شهرستان تیران و کرون وجود داشته که با بی توجهی و اهمال برخی مسئولان از دست ر رفته است.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون سی و هفتمین جلسه کمپین مردمی حامیان احداث بیمارستان تیران  و کرون با حضور مردم و سخنرانی فرماندار شهرستان در محل برگزاری جلسات بیمارستان جنب بانک کشاورزی برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام امامی امام جمعه موقت تیران از حضور پرشور مردم تقدیر کرد و دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم را تبریک گفت.

سخنگوی کمپین مردمی حامیان احداث بیمارستان ضمن تشکر از حضورارزشمند مردم، گفت: جلسات مردمی ما تا رفع کامل مشکلات شهرستان ادامه خواهد داشت چرا که  همنشینی،وحدت و دانایی راهبرد حل مشکلات خواهد بود.

ضمن گلایه از کم کاری برخی مسئولان سابق در ساخت بیمارستان، اظهار کرد: فرصت های خوبی برای رفع کمبود ها و حل مشکلات شهرستان تیران و کرون وجود داشته که با بی توجهی و اهمال برخی مسئولان از دست رفته است.

حمید شیرازی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد جمعیت تیران و کرون روستایی هستند، گفت: دسترسی به بیمارستان به عنوان یکی از  نیازهای ضروری مردم در شهرستان خواسته و مطالبه به حقی است که باید هر چه سریعتر مسئولان نسبت به تحقق آن اقدام کنند.

وی افزود: هواشناسی مصوب و کارسناسی شده، انجمن حمایت از زندانیان، حفظ استقلال شهرستان در دریافت گواهینامه موتور سیکلت، دوبانده شدن جاده تیران به سامان و تیران چادگان، رسیدگی به سیستم حمل و نقل بین جاده ای فرسوده شهرستان، عدم توجه به کادرسازی و جذب نیروهای بومی در شهرستان و توسعه بخش گردشگری با صدور مجوز ساخت باغ ویلا از جمله درخواست های دیگر مردم از مسئولان شهرستان است.

شیرازی از مردم خواست که دانا باشید تا توانا باشید و اگر ما از مسئولین عزیز مطالبه و درخواست نکنیم کما اینکه در سنوات گذشته نشده است مشکلاتمان هم حل و فصل نخواهد شد.

علی رحمانی احداث بیمارستان مجهز را یکی از مطالبات بحق مردم شهرستان تیران و کرون عنوان و تصریح کرد: ساخت بیمارستان مستلزم برنامه ریزی دقیق و حساب شده است تا از بروز مشکلات حین انجام کار پیشگیری شود.

فرماندار تیران وکرون گفت: تلاش برای پیشرفت کار در ساخت بیمارستان تیران و کرون در حال انجام است و مراحل اداری و ثبت مجوز به زمان زیادی احتیاج دارد که در عوض کار به صورت اساسی پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه ساخت بیمارستان سه رکن ساختمان، تجهیزات و پرسنل را با هم احتیاج دارد، خاطرنشان کرد: باید صلاح و منفعت مردم در نظر گرفته شود و ساخت بیمارستان بدون وجود کادر پزشکی و پرستاری دائم فایده ای ندارد و  مانند برخی بیمارستان های دیگر با شکست مواجه خواهد شد.

رحمانی افزود: پزشک بیمارستان باید حتما به صورت دولتی باشد چرا که پرشک خصوصی هزینه زیادی را در برداشته و صرفه اقتصادی ندارد و کیفیت خدمت به مردم را دچار مشکل می کند.

فرماندار تیران وکرون  یادآور شد: بالغ بر سه میلیارد تومان بودجه تا کنون در بخش درمان وارد شهرستان شده و یک میلیارد تومان برای درمانگاه عسگران هزینه شده است هم چنین درمانگاه تامین اجتماعی تا اوخر سال آماده تحویل خواهد شد.

وی افزود: ۴۰ درصد هزینه بیمارستان درخواست شده باید توسط خیران شهرستان تامین شود و ۶۰ درصد دیگر توسط دولت در  وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با پیگیری های نماینده مجلس و فرمانداری شهرستان پرداخت خواهد شد.

فرماندار از تلاش اعضای کمپین مردمی حامیان احداث بیمارستان برای پیگیری این کار تقدیر کرد و گفت: تشکیل جلسات دائمی بدون انجام دادن فعالیت چندانی توقعات مردم را بالا برده که به صلاح نیست.

رحمانی در ادامه به بررسی سایر درخواست های مردمی در این جلسه پرداخت.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار