• کدخبر: 54578
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۵۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۶/۰۶/۲۴
  • چاپ خبــر
رئیس هیات کوهنوردی تیران و کرون خبر داد؛

صعود کوهنوردان تیران و کرون به قله ۵۶۰۹ متری دماوند/ تصاویر

دادخواه گفت: علیرضا امینی و بهنام دادخواه 2 کوهنورد 19 ساله شهرستان در اولین صعود خود به قله دماوند موفق به پیمایش جبهه شمالی و شمال شرقی بلندترین قله ایران شدند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان تیران و کرون در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار کرد: علیرضا امینی و بهنام دادخواه ۲ کوهنورد ۱۹ ساله شهرستان در اولین صعود خود به قله دماوند موفق به پیمایش جبهه شمالی و شمال شرقی بلندترین قله ایران شدند.

علیرضا دادخواه ارتفاع  قله دماوند را  ۵۶۰۹ متر اعلام کرد و گفت:  این کوهنوردان از مسیر شمالی قله دماوند (سنگین ترین مسیر صعود قله دماوند) خط الراس میانی یخچال سیوله و دوبی سل موفق به صعود به قله شده و مسیر بازگشت خود را از شمال شرق، امتداد دره یخار و پناهگاه تخت فریدون طی کردند.

وی افزود: علیرضا دادخواه رئیس هیات کوهنوردی تیران و کرون و حمید توکلی دبیر هیات کوهنوردی نجف آباد این ۲ کوهنورد جوان را در این برنامه همراهی کردند.

رئیس هیئت کوهنوردی تیران و کرون با اشاره به فعالیت به عنوان مربی امداد و نجات در کوهستان در استان، خاطرنشان کرد: در این صعود نقاط قوت و ضعف برای امداد رسانی به کوهنوردان در جبهه شمالی و شمال شرقی قله دماوند بررسی شد.

دادخواه یادآور شد: علاقمندان به اطلاع از  اخبار و فعالیت های این هیئت  می توانند ما را در کانال تلگرام  https://telegram.me/tiranclimbing همراهی کنند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

 

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار