• کدخبر: 54629
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۱۵ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۲۵
  • چاپ خبــر
در جلسه شورای اداری تیران و کرون مطرح شد؛

مشکلات کنونی کشور سخت تر از مشکلات دوران جنگ تحمیلی نیست/ تجهیزات سینمایی در تیران استقرار می یابد

ابوالفضل ابوترابی اتحاد را رمز پیروزی ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: هیچ کدام از مشکلات کنونی کشور سخت تر از مشکلات پس از انقلاب و دوران جنگ تحمیلی نیست که آن دوران با نگاه به توان داخلی و کسب موفقیت های بزرگ، به برگ زرینی در تاریخ کشور تبدیل شد.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون نماینده مردم شهرستان و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری با اشاره به تصویب تحریم های جدید علیه ایران، اظهار کرد: دشمن بار دیگر با این حرکت بدعهدی خود را نشان داد که باید با اتحاد و نگاه به توان داخلی مشکلات را حل کرده و بدخواهان ایران اسلامی را ناامید کنیم.

مشکلات کنونی کشور سخت تر از مشکلات دوران جنگ تحمیلی نیست

ابوالفضل ابوترابی اتحاد را رمز پیروزی ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: هیچ کدام از مشکلات کنونی کشور سخت تر از مشکلات پس از انقلاب و دوران جنگ تحمیلی نیست که آن دوران با نگاه به توان داخلی و کسب موفقیت های بزرگ، به برگ زرینی در تاریخ کشور تبدیل شد.

وی با اشاره به تلاش کشورهای خارجی از جمله آمریکا، اسرائیل و عربستان برای نابودی اسلام و ایران اسلامی، تصریح کرد: گروهک تکفیری داعش با هدف از بین بردن ایران و ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی ایجاد شد که با  هوشیاری رهبر انقلاب اسلامی و مقاومت در برابر آنها توانایی حمله به مرزهای ایران اسلامی از داعش گرفته شد.

نماینده مردم تیران وکرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اکنون کمتر از ۱۵ درصد سوریه و قسمت اندکی از عراق در دست داعش است، یادآور شد: نیروهای مقاومت از جمله سپاه قدس، حزب الله لبنان و فاطمیون افغانستان با وحدت خوب موجب هراس داعش شده و شکست های زیادی را بر آنها متحمل کردند.

مسئولان با هر سلیقه سیاسی باید برای خدمت به مردم تلاش کنند

ابوالفضل ابوترابی خدمت به مردم را دارای جایگاه و اهمیت بالایی دانست و افزود: مسئولان با هر سلیقه سیاسی باید برای خدمت به مردم تمام تلاش خود را انجام داده و تکریم ارباب رجوع را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: ساخت درمانگاه تامین اجتماعی، شهرک صنعتی عسگران،  استخر سرپوشیده، فاضلاب شهر تیران، پیگیری ساخت بیمارستان امام رضا علیه السلام، تعریض جاده تیران به نجف آباد از جمله اقدامات  انجام شده در سال های اخیر است که با توجه به وضعیت کمبود اعتبارات دولتی انجام شده است.

برنامه های هفته شهرستان به دلیل کمبود اعتبار لغو شد

علی رحمانی با اشاره به نامگذاری ۲۵ تا ۳۱ شهریور به نام هفته شهرستان، اظهار کرد: برنامه ریزی های انجام شده برای برنامه های این هفته به دلایلی از جمله تعیین نشدن بودجه و تغییرات در ارگان های دولتی لغو شده و برنامه هایی به صورت مختصرتر توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و ورزش و جوانان انجام خواهد شد.

فرماندار تیران و کرون ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: ارگان های دولتی شهرستان برنامه های پیشنهادی خود را برای اجرا در این هفته اعلام کنند تا بزرگداشت رشادت های رزمندگان و شهدا با شکوه بالاتری انجام شود.

نسل جوان باید انقلابی بار بیاید

وی با بیان اینکه نسل جوان باید انقلابی بار بیاید، ادامه داد: هفته فاع مقدس کار عظیم فرهنگی است که موجب آشنایی نسل جوان با ارزش های دفاع مقدس می شود.

رحمانی با اشاره به در پیش بودن ماه محرم و صفر، خاطرنشان کرد: ستاد اربعین حسینی برای ایجاد نظم در اعزام به کربلای حسینی در این مناسبت تشکیل شده و کلیه دستگاه ها باید برای برقراری نظم و امنیت همکاری داشته باشند.

فرماندار یادآور شد: برپایی موکب در ایام اربعین حسینی در کربلای معلی برای پذیرایی از زائران ثواب زیادی دارد ولی این شهرستان با کمبودهای زیادی به خصوص در زمینه های آموزشی مواجه است که با صرف این پول در این امور، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی بیان کرد: شهرستان تیران و کرون از لحاظ تشکیل انجمن های مردم نهاد فعالیت زیادی نداشته که باید با همکاری ارگان های دولتی این سمن ها افزایش پیدا کند.

تجهیزات سینمایی در شهرستان تیران و کرون استقرار خواهد یافت

رحمانی با بیان اینکه تجهیزات سینمایی در شهرستان تیران و کرون استقرار خواهد یافت، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی امضای تفاهم نامه ای تجهیزات سینمایی را در شهرستان های فاقد سینما مستقر خواهد کرد تا فیلم های سینمایی همزمان با تهران در شهرستان ها اکران شود.

فرماندار با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال در شهرستان، اظهار کرد: تحقق شعار سال و ایجاد اقتصاد مقاومتی و اشتغال پایدار باید اولویت دستگاه های اجرایی قرار گیرد که خوشبختانه در عملکرد هفته دولت شاهد افتتاح بیش ترین پروژه استان در تیران و کرون بودیم که اشتغال زیادی را هم به همراه داشت.

وی افزود: محصولات کشاورزی متنوع و با کیفیتی در شهرستان تیران وکرون تولید می شود که باید با برند سازی و بها دادن به صنایع تبدیلی و شرکت تعاونی ها آنها را به تمام نقاط کشور عرضه کرد.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار