• کدخبر: 54843
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۱ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
  • چاپ خبــر
مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون:

ورود ۱۳۰۰ دانش آموز شهرستان به کلاس اول/ سرویس بهداشتی مدارس مختلط تفکیک شد

مرزبان گفت: هزار و 298 دانش آموز در سال تحصیلی جدید وارد پایه اول ابتدایی شدند که در 50 کلاس به تحصیل می پردازند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون علیرضا مرزبان در گفتگویی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: هزار و ۲۹۸ دانش آموز در سال تحصیلی جدید وارد پایه اول ابتدایی شدند که در ۵۰ کلاس به تحصیل می پردازند.

مدیر آموزش و پرورش تیران و کرون تعداد مدارس ابتدایی شهرستان را ۶۸ واحد اعلام کرد و گفت: ۶ هزار و ۶۹۸ دانش آموز در تیران و کرون در پایه اول تا ششم ابتدایی تحصیل می کنند.

وی با بیان اینکه ۳۱۱ کلاس در پایه ابتدایی در مدارس شهرستان وجود دارد، تصریح کرد: پایه دوم دارای ۴۶ کلاس، پایه سوم ۴۱ کلاس، پایه چهارم ۴۴ کلاس ، پایه پنجم ۴۰ کلاس و پایه ششم دارای ۴۲ کلاس است و ۴۸ کلاس هم به صورت چند پایه قرار دارد.

مرزبان با اشاره به مشکل مختلط بودن برخی مدارس روستایی به دلیل کمبود دانش آموز و مدرسه، یادآور شد: سرویس بهداشتی همه مدارس مختلط به جز دو واحد کاملا تفکیک شده است و در آن دو مدرسه هم به دلیل کم بودن دانش آموزان تفکیک جزئی صورت گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش ادامه داد: کلاس های مختلطی که آمار آن ها در پایه پنجم و ششم به حد نصاب رسیده است تفکیک جنسیتی شده اند.

وی با اشاره به برگزاری نمادین زنگ شکوفه ها در مدارس فرزانگان عسگران، آزادگان تیران و ترنم حسن آباد آبریزه، خاطرنشان کرد: زنگ نمادین آغاز سال تحصیلی در روز اول مهر و زنگ ایثار و مقاومت در دومین روز از هفته دفاع مقدس روز شنبه با حضور مسئولان شهرستان در مدرسه مهر روستای مبارکه نواخته خواهد شد.

مرزبان در بیان آمار دانش آموزان شهرستان، اذعان کرد: ۱۲ هزار و ۸۰۰ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در ۱۱۶ مرکز آموزشی شهرستان تحصیل می کنند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار