• کدخبر: 55584
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۵۷ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۳
  • چاپ خبــر
دبیر شورای هیئات مذهبی تیران و کرون خبر داد؛

۱۱۰ هیئت سکاندار مراسم های مذهبی در تیران و کرون/ ثبت نام در انتخابات شورای هیئات مذهبی تا ۱۵ مهر تمدید شد

کرمی گفت: داوطلبان هیئت های مذهبی شهرستان تیران و کرون برای شرکت در انتخابات شورای هیئات مذهبی تا 15 مهر با حضور در سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون  قربانعلی کرمی در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به برگزاری پنجمین دوره انتخابات سراسری شورای هیئات مذهبی در ۵ آبان ماه، اظهار کرد: داوطلبان هیئت های مذهبی در شهرستان تیران و کرون برای شرکت در این انتخابات تا ۱۵ مهر با حضور در سازمان تبلیغات اسلامی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

دبیر شورای هیئات مذهبی تیران و کرون گفت: این انتخابات هر چهار سال یک بار برگزار می شود که ثبت نام در پنجمین دوره آن از تاریخ ۱۵ شهریور آغاز شده و با تمدید زمان فقط تا ۱۵ مهر انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این انتخابات ۵ نفر به عنوان عضو اصلی و ۲ نفر علی البدل انتخاب خواهند شد، تصریح کرد: رئیس هیئت های مذهبی قادر به ثبت نام برای حضور در شورای هیئات مذهبی شهرستان هستند که باید مدرک تحصیلی دیپلم به بالا داشته باشند.

کرمی خاطرنشان کرد: شهرستان تیران و کرون دارای بیش از ۱۱۰ هیئت مذهبی است که حدود ۳۵ هیئت مخصوص خواهران می باشد.

وی با بیان اینکه از هر هیئت مذهبی فقط یک نفر قادر به رای دادن در این انتخابات است، یادآور شد: ۵۰ هیئت مذهبی در شهرستان در طول سال فعالیت دارند و ۶۰ هیئت به صورت فصلی بوده و در مناسبت های خاص به برپایی مراسم های مذهبی می پردازند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار