• کدخبر: 55737
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۱۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
  • چاپ خبــر
مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون:

عملکرد ممتاز شبکه دامپزشکی در واکسیناسیون دام های شهرستان/ دامپزشکان سربازان گمنام سلامت هستند

صالحی دامپزشکان را سربازان گمنام سلامت نامید و گفت: دامپزشکان خطر دام های مشکوک به انواع بیماری ها را به جان می خرند تا سلامتی را به مردم هدیه دهند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون  مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون در گفتگو با این پایگاه خبری با اشاره به وجود بیش از ۸ هزار دام سنگین و ۹۰ هزار دام سبک در شهرستان، اظهار کرد: شبکه دامپزشکی تیران و کرون در ۶ ماه نخست سال جاری با انجام مداوم و به موقع واکسیناسیون دام ها عملکرد ممتازی را در استان اصفهان کسب کرد.

فضل الله صالحی گفت: دامپزشکی با پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام توسط مایه کوبی سالیانه دام ها، نقشی کلیدی در سلامت جامعه ایفا می کند.

وی با اشاره به انجام بیش ترین حجم مایه کوبی دام ها در این شش ماه، تصریح کرد: واکسیناسیون ۷۵۸ مورد سگ های صاحب دار و گله و سگ های پناهگاه مهر تیران انجام شده که نسبت به سال گذشته با رشد ۱۷۰ درصدی همراه بوده است.

مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون خاطرنشان کرد: واکسیناسیون جامع و کامل بیماری شاربن (سیاه زخم) در دام های منطقه به خصوص در گوسفندان و بزها انجام شد که ضمن تضمین سلامت عمومی شهرستان هیچ مورد ابتلا به این بیماری در دام های منطقه گزارش نشد.

صالحی با بیان اینکه هر ساله در فصول گرم بیماری تب برفکی مشکلات زیادی را برای دامداران ایجاد می کند، اذعان کرد: واکسیناسیون به موقع، کنترل و قرنطینه دام ها مانع شیوع این بیماری در شهرستان علارقم شیوع آن در شهرستان های مجاور شد.

وی افزود: ۷ هزار و ۵۰۰ راس بره و بزغاله علیه بیماری تب مالت واکسینه شدند و موارد شناسایی شده این بیماری در دام های شهرستان در ۶ ماهه نخست سال نسبت به سال گذشته  ۳۵ درصد کاهش پیدا کرد.

مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون با بیان اینکه این شهرستان سال گذشته خسارت های زیادی را در بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان متحمل شد، گفت: برنامه ریزی منظمی از طریق سامانه یک پارچه قرنطینه برای جوجه ریزی های شهرستان و کنترل واحد های غیر مجاز صورت گرفت.

صالحی ادامه داد:  حداکثر توان برای پیشگیری از ورود این بیماری به تیران و کرون به کار گرفته شد که خوشبختانه گزارشی هم در زمینه ابتلای پرندگان شهرستان به این بیماری به شبکه دامپزشکی نرسید.

وی ضمن تقدیر از کارکنان و عوامل شبکه دامپزشکی تیران و کرون، خاطرنشان کرد: ۳۶ نفر دارای مدرک دامپزشکی زیر نظر این شبکه در شهرستان تیران و کرون فعالیت می کنند که در مرغداری های تخم گذار، گاوداری  ها، ایستگاه های جمع آوری شیر، کارخانه خوراک دام، درمانگاه ها، کلینیک ها و داروخانه های دامپزشکی مشغول خدمت رسانی به مردم و تامین سلامت دام و فرآورده های خام دامی هستند.

صالحی دامپزشکان را سربازان گمنام سلامت نامید و تصریح کرد: دامپزشکان با وجود مسئولیت مهم خود در سطح توجه عموم مردم قرار ندارند و جامعه کمتر با مسئولیت خطیر و از جان گذشتگی آن ها آشنا است.

مدیر شبکه دامپزشکی تیران و کرون افزود: دامپزشکان خطر دام های مشکوک به انواع بیماری ها را به جان می خرند تا سلامتی را به مردم هدیه دهند.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار