• کدخبر: 55892
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۰۰ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
  • چاپ خبــر
در گفتگو با داوود ندیم مطرح شد؛

بازدید پدر سرمایه گذاری شهرداری های کشور از جاذبه های گردشگری/ پتانسیل های سرمایه گذاری در تیران وجود دارد

پدر سرمایه گذاری شهرداری های کشور با بیان اینکه شهر تیران قابلیت های زیادی برای توسعه و جذب گردشگر دارد، گفت: جذب سرمایه گذار خارجی مستلزم جذب سرمایه گذاران داخلی است و مردم شهر تیران علاقه زیادی به فعالیت در این حوزه نشان دادند.

به  گزارش پایگاه خبری سفیر تیران  و کرون پدر سرمایه گذاری شهرداری های کشور ضمن بازدید از شهر تیران و جاذبه های گردشگری شهرستان در گفتگو با این پایگاه خبری اظهار کرد: شورای شهر تیران و شهرداری اهتمام ویژه ای در حوزه سرمایه گذاری در چهار سال آینده دارند و عمده هدف آن ها جذب سرمایه گذرار داخلی و خارجی است.

داوود ندیم با اشاره به دیدار و انجام مذاکرات با مجموعه مدیریت شهری تیران و مسئولان شهرستان، گفت: بیش از ۲۰ نقطه از پتانسیل های شهرستان از جمله منطقه گردشگری ظل السلطان و قلعه تاریخی قمشلو، گونه های باستانی شهر تیران، مسیر باغات، امامزاده ها و اماکن مذهبی و شهر زیر زمینی و چشمه مرغاب در خارج از شهر در این سفر بازدید شد.

پتانسیل های اولیه برای سرمایه گذاری در حوزه شهری در تیران وجود دارد

وی با بیان اینکه شهر تیران قابلیت های زیادی برای توسعه و جذب گردشگر دارد، تصریح کرد: جذب سرمایه گذار خارجی مستلزم جذب سرمایه گذاران داخلی است و مردم شهر تیران پس از برگزاری نشست هم اندیشی و توسعه سرمایه گذاری در شهر تیران علاقه زیادی به فعالیت در این حوزه نشان دادند که حاکی از وجود پتانسیل های اولیه برای جهش اقتصادی و سرمایه گذاری در حوزه شهری است.

پدر سرمایه گذاری شهرداری های کشور خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری قوی در حوزه اقتصاد شهری مستلزم استقرار تیم مطالعاتی مجرب در شهر و تعیین چشم انداز ۱۵ سال آینده است تا پس از آن نتیجه مطالعات برای عملیاتی شدن به مسئولان مربوطه و بخش خصوصی واگذار شود.

شروع به کار تیم مطالعاتی نیاز به تایید مسئولان شهری دارد

ندیم با بیان اینکه مذاکرات اولیه برای انجام این کار در تیران انجام شده است، یادآور شد: شروع به کار تیم مطالعاتی نیاز به تایید مسئولان شهری دارد که پس از لایحه شهردار و تایید شورای شهر و فرماندار شهرستان می توانند کار خود را آغاز کنند.

پدر سرمایه گذاری شهرداری های کشور با اشاره به اهمیت تخصص مسئولان شهری در توسعه شهر، گفت: اساتید مجرب شهرسازی با حضور در این شهرستان می توانند برای توسعه سرمایه گذاری آموزش های لازم را به کارشناسان دستگاه های اجرایی و شهرداری ها ارائه دهند.

ندیم افزود: مدل سیستمی ۷-۴-۱ نسخه توسعه شهری در نظر گرفته شده است که در آن نقش اصلی به مردم واگذار شده و شهرداری و شورای شهر تسهیل کننده کار هستند.

وزرات کشور و مجلس شورای اسلامی در زمینه گسترش اختیارات شهرداران قدم بردارند

وی ضمن انتقاد از اختیارات اندک شهرداران در کشور، تصریح کرد: در چهل سال گذشته اختیارات شهرداران صد برابر شده در حالی که تورم هزار برابر شده و این فاصله شکاف بسیار عظیمی است که اختیارات شهرداران را بسیار ناچیز نشان می دهد.

پدر سرمایه گذاری شهرداری های کشور افزود: شهرداران برای انجام یک پروژه باید از کمیسیون های مختلف اجازه و تاییدیه بگیرند که مستلزم طی زمانی طولانی خواهد بود و این امر یکی از موانع سرمایه گذاری محسوب می شود.

ندیم با بیان اینکه هیچ فعالیتی برای حل این مشکل انجام نشده است، از وزرات کشور و مجلس شورای اسلامی درخواست کرد تا در زمینه گسترش اختیارات شهرداران قدم بردارند.

 عرضه محصولات مردم شهرستان تیران و کرون در بازار ملی و خارج از کشور

وی اذعان کرد: رونق اقتصاد شهری تاثیر مستقیمی بر وضعیت معیشت مردم و افزایش سرمایه گذاری دارد که برای تحقق این امر پیشنهاد عرضه محصولات مردم شهرستان در بازار ملی و خارج از کشور و ارتباط با صنوف داده شده است.

پدر سرمایه گذاری شهرداری های کشور با اشاره به اهمیت همکاری مردم در توسعه شهر، گفت: مردم همیاری و مشارکت خود را با شهرداری بیشتر کنند تا این ساز و کار را به خوبی در شهر اجرا کنیم.

انتهای پیام/ سفیر تیران و کرون

درج دیدگاه

جستجو

نظرسنجی

در حال حاضر نظرسنجی نداریم.

آخرین اخبار